Rekreacja

Pierwsze doświadczenie z dabbingiem

Opublikowany: 7 lipca, 2023 godz. 4:29 pm przez / No Comments

Dabbing to coś, czego masz ochotę spróbować, ale masz pewne obawy? Jeśli nie masz dużego doświadczenia z koncentratami jest to zrozumiałe. Dabbing sam w sobie nie jest trudny, a pierwsze doświadczenie z dabbingiem może być przyjemniejsze, jeśli zastosuje się kilka użytecznych wskazówek od doświadczonych palaczy.

Dlaczego niektórzy preferują dabbing?

Wiele osób, po przyzwyczajeniu się do dabbingu, mówi, że zapewnia lepszy smak i pozwala osiągnąć wyraźniejszy, bardziej euforyczny haj. W przypadku pacjentów, ze względu na swoją moc, koncentrat może przynieść szybką i skuteczną ulgę w przypadku wielu objawów i dolegliwości.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Sprzęt do palenia dabów i używanie go po raz pierwszy

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś sprzętu do dabbingu, powinieneś go wcześniej odpowiednio przygotować. Można to porównać do wypalania patelni. Podgrzej nail (gwóźdż) do około 260ºC i posmaruj go koncentratem, a następnie pozwól mu ostygnąć. Zrób to 2-3 razy. Żeby przyspieszyć ten proces niektórzy po podgrzaniu wkładają rozgrzany nail  do wody za pomocą szczypiec, co natychmiast go schładza i po ponownym podgrzaniu powtarzają czynność.

czy można dabować kief

Zacznij od niskiej dawki THC

Koncentraty mają wyższą moc niż kwiaty. Kiedy palisz kwiaty, spalasz również organiczną część rośliny, która ma mniej THC — zwykle około 20%. Koncentrat jest przetwarzany z części kwiatu, która ma największą ilość THC, więc może zawierać nawet 60-99% tego związku, w zależności od metody ekstrakcji. Dlatego ważne jest, aby osoby, które mają ograniczone doświadczenie z koncentratami, przyjmowały je w małych dawkach.

Moc koncentratu może również sprawić, że haj będzie trwał przez kilka godzin. Przygotuj się zatem na spędzenie trochę czasu bezproduktywnie, zanim zaplanujesz jakiekolwiek dalsze działania. Po nauczeniu się właściwego dawkowania będziesz wiedzieć, na co po danej dawce możesz sobie pozwolić. Do tego czasu, przez pierwsze kilka razy, zaplanuj pozostanie w domu przez kilka godzin.

Zadbaj o swój komfort

Chcesz, aby pierwszy dabbing był przyjemny, więc przygotuj się na czerpanie radości z haju. Koncentrat nagrzewa się do wysokiej temperatury, co może powodować drapanie w gardle. Upewnij się, że masz pod ręką wodę do picia. Miej też w pobliżu jakieś przekąski, na wypadek wystąpienia gastrofazy.

Pierwsze doświadczenie z dabbingiem

Dbaj także o sprzęt do palenia

Nikt nie chce, aby jego sprzęt się zabrudził, więc po każdym użyciu poświęć trochę czasu na jego dokładne wyczyszczenie. Rozgrzej gwóźdź i wytrzyj czystą szmatką lub wacikami nasączonymi alkoholem. Możesz również podgrzać go palnikiem, aby wypalić lepkie pozostałości. W żadnym wypadku nie skrob. Chcesz przechować resztę koncentratu? Wykorzystaj do tego celu papier pergaminowy, ale nie taki, który jest woskowany.


Źródło: zamnesia.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)