Rekreacja

Przerwa w paleniu zioła – 5 dni wystarczy by zwiększyć haj

Opublikowany: 8 lipca, 2023 godz. 11:11 am przez / No Comments

Kiedy ktoś regularnie używa marihuany, z czasem jego organizm może rozwinąć pewną odporność na działanie tej rośliny, co oznacza, że ​​może potrzebować jej więcej, aby osiągnąć ten sam efekt, którego doświadczył na początku jej używania. Jak się okazuje, wystarczy 5-dniowa przerwa w paleniu zioła, tzw. “T-Break”, aby zmniejszyć tolerancję i zintensyfikować haj.

Warto zauważyć, że próg tolerancji może się różnić w zależności od osoby. Oznacza to, że niektórzy ludzie mogą rozwinąć tolerancję szybciej niż inni. Dobra wiadomość jest taka, że wysoka tolerancja na jedną formę konsumpcji marihuany (np. palenie) niekoniecznie oznacza równie wysoką tolerancję na inną formę konsumpcji (np. żywność z marihuaną). Wynika to z tego, że różne metody konsumpcji mogą wpływać na sposób wchłaniania i metabolizowania THC w organizmie. Tak więc, jeśli już zastanawiałeś się, jak obniżyć swoją tolerancję na zioło, spróbuj pomieszać różne metody konsumpcji podczas następnej sesji. Jednak jeśli i to nie wystarczy może okazać się, że nadszedł czas na zrobienie sobie przerwy.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


przerwa w paleniu zioła

Przerwa w paleniu zioła – jak się do niej przygotować i jak ją przeprowadzić?

Jak wspomniano wcześniej, celem tych przerw jest obniżenie indywidualnej tolerancji na psychoaktywne efekty THC i zwiększenie ogólnego doświadczenia związanego z konopiami indyjskimi podczas ponownego ich używania. Przerwy w mogą mieć różny czas trwania, ale zazwyczaj trwają od kilku dni do 4 tygodni. W tym okresie receptory kannabinoidowe w organizmie mają szansę na zresetowanie się, co pozwala osobie pełniej doświadczyć efektów marihuany po wznowieniu jej używania. Przerwy w tolerancji mogą również pomóc zmniejszyć ilość marihuany, której dana osoba potrzebuje, aby osiągnąć haj, co jest dobre dla portfela.

Na ile dni powinno się zrezygnować z palenia marihuany?

Przerwy w paleniu mogą wyglądać inaczej w przypadku każdej osoby, w zależności od nawyków konsumpcyjnych i powodów, dla których przerwa jest robiona. Czasem pierwsza tego typu próba podejmowana jest tylko po to, aby zrozumieć swoje ciało i jego reakcje na brak zioła. W przypadku wielu osób przerwa trwająca 5 dni jest wystarczająca, by zrobić podstawowy „reset”.

Jak wygląda przerwa w paleniu zioła?

Dzień 1

Pierwszego dnia przerwy ważne jest psychiczne nastawienie i fizyczne przygotowanie na nadchodzące dni. Może to obejmować ustalenie intencji związanych z przerwą, zaplanowanie alternatywnych działań, które wypełnią czas, który zwykle spędza się na paleniu marihuany, oraz upewnienie się, że wszelkie niezbędne narzędzia do odizolowania od siebie marihuany (np. pudełko do jej zamknięcia i przechowania) są przygotowane.

Dni 2-4

W dniach przypadających na środek przerwy receptory kannabinoidowe organizmu zaczną się resetować i mogą pojawić się niektóre objawy odstawienia. Z tych powodów ważne jest, aby pozostać nawodnionym, wysypiać się, jeść zdrową żywność i angażować się w czynności, które promują dobre samopoczucie, takie jak ćwiczenia lub nawet trochę medytacji. Pomocne może być również szukanie wsparcia u przyjaciół lub członków rodziny, którzy są świadomi przerwy i mogą w razie potrzeby zapewnią wsparcie lub odwrócą uwagę od chęci zapalenia.

Dzień 5

W ostatnim dniu przerwy pomocne może być zastanowienie się nad swoimi doświadczeniami i zaplanowanie przyszłości związanej z paleniem zioła. Może to obejmować ustalenie nowych celów lub limitów konsumpcji, zbadanie różnych szczepów lub metod konsumpcji lub zasięgnięcie porady wykwalifikowanego terapeuty konopnego, w celu poznania możliwości stosowania konopi do celów leczniczych.


Źródło: hoj.life

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)