Rekreacja

Nudności po paleniu marihuany nie zawsze oznaczają CHS

Opublikowany: 2 maja, 2023 godz. 1:41 pm przez / No Comments

Istnieje wiele negatywnych efektów związanych ze spożywaniem zbyt dużej ilości konopi indyjskich. Jak się okazuje nudności po paleniu marihuany są jednymi z najczęściej występujących dolegliwości. Przyjrzyjmy się, dlaczego tak się dzieje oraz jakie czynniki je wywołują.

Osiąganie haju

Marihuana zawiera związek, który wielu z nas zna i kocha, Delta-9 THC, który jest odpowiedzialny za doświadczany przez nas euforyczny haj. Związek ten działa poprzez wiązanie się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, co prowadzi do uczucia euforii.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Kiedy układ endokannabinoidowy jest nadmiernie pobudzony, zamiast przyjemnego haju odczujemy coś zupełnie przeciwnego, głównie mdłości. Układ endokannabinoidowy dość łatwo może zostać nadmiernie pobudzony. Wystarczy nadmiar Delta-9 THC, aby wywołać dokuczliwe nudności, zawroty głowy i niepokój.

nudności po paleniu marihuany

Dlaczego marihuana powoduje mdłości?

‘Greening out’, czyli zbytnie upalenie

Nadmierna stymulacja układu endokannabinoidowego jest najczęściej określana jako „greening out”, a ci, którzy tego doświadczyli mówią, że jest gorsze niż bycie zbyt pijanym lub na kacu. Taki efekt niekoniecznie oznacza przedawkowanie THC, a spożycie o wiele za dużo, aby twoje ciało mogło sobie z taką ilością poradzić. Na początku dłonie zaczynają się pocić, a następnie mogą wystąpić epizody paranoi i niepokoju, prowadzące do nieprzyjemnych nudności i zawrotów głowy.

Obniżenie ciśnienia krwi

Związek między konopiami indyjskimi a ciśnieniem krwi jest niejasny, ale badania dowiodły, że niektóre osoby mogą odczuwać spadek ciśnienia krwi podczas palenia trawki, co może prowadzić do zawrotów głowy, oszołomienia i mdłości.

Tolerancja THC

Wiadomo, że konopie indyjskie pomagają złagodzić nudności u pacjentów poddanych chemioterapii, ale niektóre osoby mogą mieć paradoksalną (sprzeczną) reakcję, doświadczając zwiększonych nudności i wymiotów zamiast ulgi. Może to być spowodowane przewlekłą nadmierną stymulacją niektórych receptorów w mózgu. Być może spożywasz zbyt dużo marihuany w stosunku do swojej tolerancji, co daje efekt odwrotny do tego, czego chcesz doświadczyć. Nadmiernie pobudzony układ endokannabinoidowy oznacza mniejszą ulgę i więcej objawów takich jak stres, nudności, niepokój i paranoja.

Syndrom niepowściągliwych wymiotów pokannabinoidowych

Nudności po paleniu marihuany mogą oznaczać Syndrom Niepowściągliwych Wymiotów Pokannabinoidowych (CHS)

Określany w ten sposób zespół nadmiernych wymiotów po konopiach został powiązany z długotrwałym używaniem marihuany. Ten stan może powodować ból brzucha, nawracające nudności i powtarzające się wymioty.

Niektórzy użytkownicy konopi łagodzą objawy CHS, biorąc gorące kąpiele i prysznice, ale problem może powracać, jeśli dana osoba nadal używa konopi. Niestety, jeśli doświadczasz nawracających objawów Syndromu Niepowściągliwych Wymiotów Pokannabinoidowych, być może nadszedł czas, aby rozważyć dłuższą przerwę w paleniu.


Źródło: herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)