Wiedza i Konopie

Prasa do kiefu [ZRÓB TO SAM]

Opublikowany: 1 maja, 2023 godz. 7:39 am przez / No Comments

Nie masz zioła do palenia? Na dnie twojego młynka z pewnością nazbierały się gruczoły żywiczne, które doświadczeni użytkownicy znają jako kief. Prasa do kiefu własnej roboty pozwoli ci wykorzystać te niesamowite drobinki do palenia.

Co to jest kief?

Kief to najsilniejsza część kwiatu konopi, zawierająca wysokie stężenie kannabinoidów i terpenów w postaci maleńkich, lepkich kryształków. Nazywany również „pyłkiem” kief odnosi się do gruczołów żywicznych, czyli trichomów kwiatu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jaką moc ma kief?

Kief jest najbardziej skoncentrowaną częścią rośliny konopi, przez co zazwyczaj powoduje bardzo silny haj. Krótko mówiąc, odrobina kiefu zastąpi całe zioło, które mieści się w jednym joincie.

Podczas gdy większość standardowych kwiatów zawiera od 12% do 25% THC, kief może mieć nawet 70% THC. Ponadto kief zgromadzony na dnie młynka pochodzi z mieszanki szczepów konopi, co tworzy wyraźnie bogaty i zróżnicowany profil kannabinoidów, flawonoidów i terpenów.

Kief jest powszechnie używany przez doświadczonych palaczy jako część rutyny przed snem, ponieważ ma silne działanie relaksujące.

Domowa prasa do kiefu – jak ją zrobić?

Prasę do kiefu, możesz kupić jako specjalistyczne narzędzie do pyłku, ale równie dobrze możesz ją zrobić sam. Przypominamy jednak, że w Polsce przetwarzanie marihuany jest nielegalne, a zatem artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny.

Potrzebne będą:

  • najzwyklejszy ołówek, ale fabrycznie nowy, z płaską krawędzią
  • długopis automatyczny
  • papier, który wykorzystasz jako lejek

Jak zrobić prasę do kiefu?

Krok 1: Rozmontuj długopis. Będziesz potrzebował samego metalowego korpusu, który ma kształt tuby. Nie zapomnij go dokładnie umyć od wewnątrz, ponieważ będzie miał styczność z kiefem.

Krok 2: Ustaw metalową rurkę pionowo na stole. Wyjmij kief z młynka i połóż go na papierze. Papier ma służyć jako lejek, więc zwiń go trochę i użyj, aby wsypać kief do metalowej tuby.

Krok 3: Weź ołówek, włóż go do tuby  i mocno dociśnij kief. Po wyjęciu, ugnieciony kief będzie przypominać mały krążek hokejowy lub pigułka. Czas go zapalić!

prasa do kiefu

Jak palić sprasowany kief?

Istnieje kilka sposobów palenia prasowanego kifu. Najprostszym możliwym sposobem jest użycie bonga lub fajki. Umieszczony w misce krążek kiefu ma tę zaletę, że z niej nie wypada. Tylko pamiętaj, aby zaciągać się powoli, gdyż będziesz wdychać potężną chmurę skoncentrowanego THC. Masz tylko bibułki? Możesz zrobić mini jointa, ale zamiast suszu zwiń w bibyłkę jeden dysk kiefu. Chcesz znać najlepszy możliwy sposób palenia krążka kiefu? Użyj waporyzatora do suchych ziół. To znacznie zdrowsza metoda niż tradycyjne palenie.


Źródło: herb.co, getfluent.com

.

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)