Medyczna marihuana - konsultacje konopne, recepta
Wiadomości z Polski

Medyczna marihuana będzie ponownie dostępna

Opublikowany: 16 listopada, 2021 godz. 3:02 pm przez / No Comments

W środę 17 listopada do hurtowni ModumPharma dotrze medyczna marihuana firmy Aurora. Dostawa, która przez brak zgód Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych od kilku tygodni nie mogła trafić na polski rynek, w końcu wyjechała z Berlina w dalszą drogę. Jeszcze w tym roku planowana jest kolejna dostawa medycznej marihuany.

Do aptek ponownie trafią dwa rodzaje suszu od Aurora

Jak poinformował Radzisław Elias, dyrektor zarządzający Aurora Poland, 15 listopada firma uzyskała pozytywne decyzje dotyczące kontroli seryjnej wstępnej. Dzięki temu jeszcze w tym tygodniu ze 140 kg medycznej marihuany skorzystają polscy pacjenci. Jest to jak do tej pory największa dostawa od czasu zalegalizowania medycznej marihuany w Polsce.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Od teraz dostawy medycznej marihuany będą pochodziły z Danii. Czy to rozwiąże problem z dostępnością?

Przez kilkutygodniowy brak medycznej marihuany pacjenci zostali pozbawieni dostępu do leku ratującego ich zdrowie, a niekiedy życie. Wielu z nich zmuszonych zostało przerwać kurację. Inni, zapewne zdecydowali się na kupowanie marihuany na czarnym rynku.

Zdaniem Radzisława Eliasa 140 kg powinno pokryć obecne zapotrzebowanie. Co najmniej drugie tyle ma pojawić się na polskim rynku do końca bieżącego roku.

„Z uwagi na bardzo trudną sytuację pacjentów, oczekujących na produkty  niekiedy nawet 2 miesiące zdecydowaliśmy się przeprowadzić dystrybucję tej dostawy do aptek bezpośrednio z hurtowni Modumpharma, wszelkie przesunięcia hurtowe kosztowałyby nas kolejne dni. Hurtownia wcześniej zgromadziła i wciąż gromadzi zapotrzebowania i rozpocznie dystrybucję natychmiast po przyjęciu dostawy. Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji związanej z brakiem dostępności suszu Aurora w ostatnim czasie. Mamy świadomość jak było to dotkliwe dla pacjentów.”

Długofalowym celem Aurora Poland jest zapewnienie pacjentom stałego dostępu do medycznej marihuany i wprowadzanie jej na polski rynek w krótszym czasie niż miało to miejsce do tej pory. Właśnie z tego powodu w kwietniu firma rozpoczęła proces zmiany w dokumentacji miejsca wytwarzania z fabryk kanadyjskich Aurory na Aurora Nordic w Danii.

Leczenie medyczną marihuaną w Polsce

Medyczna marihuana została zalegalizowana w Polsce w listopadzie 2017 roku. Istnieje długa lista chorób i schorzeń, które z powodzeniem można leczyć terapią cannabis. Począwszy od stwardnienia rozsianego, a skończywszy na padaczce u dzieci. Medyczna marihuana ma szerokie spektrum zastosowania.

Recepta na medyczną marihuanę – kto ją wystawia i co powinna zawierać?

“Jak zdobyć receptę na medyczną marihuanę?” – to pytanie zadawane jest w internecie niemal każdego dnia. Otóż receptę na medyczną marihuanę wystawia lekarz, tak jak ma to miejsce w przypadku innych leków. Może ją wystawić każdy lekarz, oprócz weterynarza. Do tego celu służy specjalny druk, który oznaczony jest symbolem RPW. Symbolu tego używa się w odniesieniu do leków narkotycznych, którymi w świetle polskiego prawa jest również medyczna marihuana.

Na recepcie musi znajdować się słowna informacja o ilości przepisanej substancji. Ponadto na recepcie widnieć musi dokładna dawka dzienna. Na jednej recepcie lekarz może wpisać ilość, która nie przekracza zapotrzebowania pacjenta na maksymalnie 90 dni stosowania.

Kserokopię lub wydruk e-recepty warto zachować. W przypadku kontroli, może służyć jako dowód legalności posiadanego przez nas suszu.

Receptę można zrealizować w aptekach w całej Polsce w ciągu 30 dni od daty jej wystawienia. Warunkiem jest to, aby apteka miała zezwolenie na zamawianie leków z grupy I-N. Jeżeli dana apteka nie ma leku na stanie, to ma obowiązek zamówić go dla pacjenta w ciągu 3 dni roboczych.

Jak zakwalifikować się na terapię medyczną marihuaną?

O tym, czy istnieją wskazania do leczenia medyczną marihuaną oraz o przebiegu terapii decyduje lekarz. Dlatego niezwykle istotne jest, aby korzystać z konsultacji specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i są zaznajomieni z medycznym zastosowaniem konopi.

BioHemp, przy wsparciu i rekomendacji Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny „Instytut Zdrowia w Warszawie”, współpracuje z kilkoma polskimi poradniami konopnymi.

Zapraszamy na Lekarskie Konsultacje Konopne

Rejestracje pacjentów prowadzone są do specjalistów z zakresu onkologii, neurologii, anestezjologii, psychiatrii, psychologii, czy ginekologii. Prowadzimy rejestracje zarówno na wizyty stacjonarne jak i online. To wygodna opcja dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub po prostu nie mogą podróżować. Wszystkie świadczenia, jak również receptę na medyczną marihuanę otrzymasz wówczas drogą elektroniczną. Lekarz wyda Ci zaświadczenie o prowadzeniu terapii medyczną marihuaną oraz zalecenia dotyczące dawkowania preparatów z konopi.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

  • skorzystaj z livechatu dostępnego w prawym dolnym rogu ekranu
  • zadzwoń do nas na numer +48 531 155 663
  • skontaktuj się z nami drogą elektroniczną korzystając z formularza w dziale KONTAKT
Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)