Wiadomości ze Świata

Legalna marihuana w Niemczech już wkrótce!

Opublikowany: 19 listopada, 2021 godz. 12:56 pm przez / No Comments

Nowa koalicja rządząca w Niemczech osiągnęła porozumienie dotyczące legalizacji marihuany. Już wkrótce legalna marihuana będzie sprzedawana w niemieckich sklepach. Ma to na celu m.in. kontrolę jakości i gwarantowanie ochrony nieletnich.

Sukces nowej koalicji rządzącej

„Wprowadzamy kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich wśród dorosłych w celach rekreacyjnych w licencjonowanych sklepach.” – oświadczyli przedstawiciele Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) w raporcie grupy roboczej ds. zdrowia.

Niemcy zostaną pierwszym państwem posiadającym legalny rynek marihuany

Zgodnie z raportem, odpowiednia ustawa ma zostać oceniona po czterech latach pod kątem jej skutków społecznych. Do tej pory sprzedaż marihuany w celach rekreacyjnych była zakazana w Niemczech. Zieloni i FDP od dawna opowiadają się za legalnym, regulowanym handlem konopiami indyjskimi.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Partie koalicyjne chcą również rozszerzyć kontrole narkotyków i promować środki redukcji szkód. Dzięki “drug checking” użytkownicy mogą zlecić sprawdzenie nielegalnie nabytych narkotyków pod kątem ich składu chemicznego, a tym samym zostać ostrzeżonym przed szczególnie niebezpiecznymi składnikami.

Ponadto zaostrzone mają zostać przepisy dotyczące marketingu i sponsorowania alkoholu, nikotyny i konopi.

„Ciągle analizujemy przepisy w oparciu o nowe odkrycia naukowe i dostosowujemy do nich środki ochrony zdrowia.” – czytamy w raporcie


W Polsce legalna jest wyłącznie marihuana do użytku medycznego. Jeżeli potrzebna Ci jest recepta na medyczną marihuanę, pomoc w prowadzeniu terapii konopnej, porada specjalisty, zaświadczenie, czy lek recepturowy zapraszamy na Lekarskie Konsultacje Konopne.

Lekarskie Konsultacje Konopne BioHemp


Legalna marihuana w Niemczech – wspólny cel trzech partii

Zarówno Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), Zieloni i Wolna Partia Demokratyczna (FDP) w swoich programach wyborczych w takiej czy innej formie opowiedziały się za uregulowaną legalną sprzedażą marihuany do użytku rekreacyjnego osobom dorosłym. Do tej pory konopie indyjskie były dopuszczone do obrotu i sprzedaży w Niemczech wyłącznie w celach medycznych.

Argumenty za legalizacją są w dużej mierze takie same dla SPD, Zielonych i FDP – i nie mają nic wspólnego ze skutkami finansowymi dla skarbu państwa. Nielegalny czarny rynek traci poprzez kontrolowaną sprzedaż, co również umożliwia lepszą ochronę nieletnich i skuteczną profilaktykę uzależnień.

W swoim manifeście wyborczym Wolna Partia Demokratyczna (FDP) podkreślała, że opodatkowanie konopi indyjskich, tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów, czy alkoholu, może przynosić milion euro rocznie do budżetu Niemiec.


Źródło: mestoslaw.pl, spiegel.de

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)