lizaki z THC
Wiedza i Konopie

Lizaki z THC wyłącznie dla dużych dzieci [PRZEPIS]

Opublikowany: 7 lipca, 2022 godz. 5:36 am przez / No Comments

Tęcza kolorów i kusząca paleta smaków… któż z nas nie lubił w dzieciństwie lizaków? Będąc dorosłym nie musisz odmawiać sobie tej słodkiej przyjemności. A co jeśli możesz liczyć na podwójne korzyści? Lizaki z THC to dyskretna metoda konsumpcji marihuany, która powoduje haj, ale nie jest szkodliwa dla płuc bo nie wdychasz trującego dymu, który powstaje podczas palenia.

Wierz lub nie, ale o wiele łatwiej jest zrobić lizaki w domu niż się wydaje. Poniżej znajdziesz listę potrzebnych składników i instrukcję. Pamiętaj, że lizaki z THC należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Lizaki z THC – przepis krok po kroku

Do samodzielnego wykonania lizaków z THC najlepiej wykorzystać gotowe formy do lizaków oraz patyczki. Przyda się także termometr kuchenny. Potrzebujesz także rondelka i drewnianej łyżki.

Składniki

 • 2 – 3 łyżki masła konopnego
 • szklanka cukru
 • ½ szklanki syropu kukurydzianego
 • 1 łyżka aromatu – wybierz swój ulubiony, np. wiśniowy lub pomarańczowy
 • ¼ wody mineralnej
 • opcjonalnie – 3 krople barwnika spożywczego

Przygotowanie

 1. W rondelku umieść cukier, syrop kukurydziany i wodę. Dokładnie wymieszaj.
 2. Umieść na średnim ogniu. Podgrzewaj ciągle mieszając, aż cukier całkowicie się rozpuści i powstanie jednolita mieszanina.
 3. Gdy mieszanina zacznie się gotować umieść w niej termometr i obserwuj temperaturę. Gdy osiągnie około 148°C zdejmij rondel z ognia i odstaw. Poczekaj aż temperatura spadnie do 120°C.
 4. Dodaj masło konopne i aromat. Powoli mieszaj aż wszystko się połączy.
 5. Wypełnij formy do lizaków. Zanim mieszanina zastygnie umieść w każdym z nich patyczek.
 6. Odstaw lizaki żeby stwardniały, a następnie delikatnie wyjmij z foremek. Jeśli spróbujesz je wyjąć zbyt wcześnie, odkształcą się i patyki prawdopodobnie wypadną.

Jakie zalety mają lizaki z marihuaną?

Brownie, żelki, ciasteczka, a nawet guma do żucia. Przy tak wielu dostępnych opcjach z pewnością zastanawiasz się po co miałbyś samodzielnie robić lizaki?

Jeśli jesteś zwolennikiem mikrodawkowania marihuany lizaki je ułatwiają. To dlatego, że będziesz wiedzieć ile marihuany znajduje się w każdym lizaku, a tym samym będziesz wiedział, jaką dawkę otrzymasz, aby uniknąć zbyt intensywnego haju.

Jeśli chcesz doświadczyć natychmiastowych rezultatów, może to nie być dla Ciebie najlepsza metoda konsumpcji, ponieważ efekt działania wystąpi z opóźnieniem. Jednak w wielu przypadkach jest to zaletą. Konsumpcja lizaków trwa nieco dłużej niż innych produktów spożywczych, co oznacza, że efekt będzie pojawiał się powoli.

Kiedy palisz lub waporyzujesz marihuanę, THC jest przetwarzane przez płuca, więc nie ma dużo czasu na wchłonięcie. Kiedy delektujesz się lizakiem, marihuana jest wchłaniana do krwiobiegu przez przewód pokarmowy, więc rozpad trwa dłużej, a wpływ na organizm jest często silniejszy, co oznacza także lepszy haj.

Palenie, czy waporyzacja nie są najbardziej dyskretne jeśli chodzi o metody konsumpcji marihuany, głównie ze względu na dym i zapach. W przypadku lizaków konsumpcja jest prosta i wygodna. Właśnie dlatego lizaki były jednym z Twoich ulubionych smakołyków, gdy byłeś dzieckiem, a dodatkowe efekty marihuany sprawiają, że spożywanie tych smakołyków jest jeszcze przyjemniejsze teraz, kiedy dorosłeś!


Źródło: herbceo.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)