Wiadomości ze Świata

Czy konopie odbudują Kolumbię po wojnie domowej?

Opublikowany: 10 lipca, 2019 godz. 6:58 am przez / No Comments

Konopie i Kolumbia. Avelino Martinez Sandoval, prezes ApagroCOL S.A.S. pracuje razem z kolumbijskim rządem na rzecz reformy rolnej na terenach najbardziej dotkniętych walkami w kolumbijskiej wojnie domowej. Trwający od lat 60-tych konflikt sił rządowych z Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii (FARC), znany szerszej publiczności z serialu Narcos, pochłąnął około 220 tys. istnień i zmusił miliony do ucieczki. W 2016 prezydent Kolumbii podpisał porozumienie pokojowe, za co został nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla.

Obudowa kraju dzięki konopiom?

Sandoval pracuje na rzecz rozwoju gospodarczego, w szczególności na terenach wiejskich i tych zamieszkałych przez Indian, a także na rzecz pokoju pomiędzy kolumbijskim rządem a FARC.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Poniżej prezentujemy wywiad jaki Sandoval udzielił portalowi Hemp Today.

Hemp Today: Wziąłeś na barki duży ciężar, bardzo ważne zadanie dla branży. Będąc w epicentrum tylu różnych grup interesów, mając szczytne intencje, co jest dla ciebie największym wyzwaniem.

Avelino Martinez Sandoval: Największym wyzwaniem jest wyjaśnić kolumbijskiemu przemysłowi, jakie zalety posiadają konopie i jak mogą pomóc nam w rozwijaniu gospodarki obiegu zamkniętego. Że narodowa branża konopna może stworzyć całą gamę produktów i pomóc odwrócić zmiany klimatu. To bardzo ważne, żeby nowe regulacje prawne poszły w tym kierunku.

Konopie w przemyśle

HT: Kolumbia oferuje tyle różnych okazji dla konopi przemysłowych. Który sektor czy produkty są najbardziej zachęcające dla kapitału zagranicznego?

AT: Jednym z obszarów, który przyciąga uwagę kolumbijskiego przemysłu jest produkcja papieru z konopi. Także produkcja włókien dla innych zastosowań, a ponadto dla żywności i dla olejków. Te obszary są pomijane jeśli chodzi o skalę przemysłową. Tutaj inwestorzy powinni skupić swoje działania.

konopie Kolumbia

Konopie i Kolumbia. Sprzyjające prawo i klimat

HT: Jaką przewagę nad innymi krajami Kolumbia oferuje przemysłowi konopnemu?

AV: Przede wszystkim klarowność prawa jeśli chodzi o konopie przemysłowe w Kolumbii. W pełni legalnie można sadzić, przetwarzać i produkować artykuły z konopi. Plusem jest dostępność dużych obszarów nieużywanej ziemi. Klimat jest bardzo sprzyjający konopiom. Lokalny przemysł z dużym zapotrzebowaniem na surowce może stworzyć i pomóc zaopatrzyć nową gospodarkę obiegu zamkniętego.

Sadzić, przetwarzać, odbudować kraj po wojnie

HT: Jak postępy w twoim projekcie?

AV: Nasza grupa uzyskała licencje na sadzenie i przetwarzanie konopi w Kolumbii. Teraz sprowadzamy nasiona różnych odmian konopi, żeby wystartować małe poletka w centrach badawczych, uniwersytetach i innych zainteresowanych instytucjach. Szukamy odmian, które najlepiej sobie poradzą na naszych glebach, w naszym klimacie i mogą wyrosnąć w rośliny zawierające mniej niż 1.0% THC. To pozwoli nam podjąć strategiczne decyzje, jeśli chodzi o kierunki, w których chcemy rozwijać branże konopną.

źródło: hemptoday.net

zdjęcia: AFP

Jarosław Stadnik
Latest posts by Jarosław Stadnik (see all)