Rekreacja

Koncentraty marihuany – czym są i jak powstają?

Opublikowany: 27 lipca, 2022 godz. 7:04 am przez / No Comments

Koncentraty marihuany występują w wielu różnych formach i konsystencjach, a każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Tym co najbardziej odróżnia koncentraty od tradycyjnych pąków jest ich moc.

Czym są koncentraty marihuany?

Koncentraty z konopi to – jak sama nazwa wskazuje –  skoncentrowane formy marihuany. Koncentraty z reguły dzieli się na dwie główne kategorie: te które są ekstraktami tworzonymi przy użyciu rozpuszczalnika, a także koncentraty nie-ekstraktowe.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Koncentraty zapewniają bardzo wysokie dawki kannabinoidów, takich jak CBD i THC, przy jednoczesnym zachowaniu terpenów, takich jak limonen lub linalol. W zależności od wielu czynników, koncentraty mogą mieć różny wygląd i konsystencję, a także zapewniać odmienne efekty.

koncentraty marihuany

Jakie są najpopularniejsze rodzaje koncentratów?

Haszysz

Hash, czyli haszysz, to jedna z najstarszych form koncentratu konopi, a jego różnorodność wynika z różnych sposobów jego tworzenia. Dwie najpopularniejsze formy haszyszu to Bubble Hash (haszysz bąbelkowy) i Dry Sift (przesiewany na sucho).

Bubble Hash (nazywany również haszyszem wodnym) powstaje w wyniku oddzielenia trichomów od reszty rośliny przy wykorzystaniu wody i lodu. Niektórzy twierdzą, że suchy lód daje lepsze rezultaty.

Dry Sift powstaje przy użyciu sita. Znany jest również jako kief. Przesiewanie kwiatów na sicie powoduje oddzielenie gruczołów żywicznych, które przelatują przez sito jako drobny pyłek.

Nalewki

Nalewki z konopi wytwarza się przez namoczenie rośliny marihuany w alkoholu, aby uzyskać płynny napar. Powstała substancja to wysoce skoncentrowany płyn, który zawiera wysoki poziom kannabinoidów i terpenów. Nalewki są spożywane doustnie. Produkt działa szybko, a jego efekty odczuwalne są w ciągu 15 do 30 minut.

Rick Simpson Oil (RSO)

RSO zyskało rozgłos jako potencjalny lek na raka po tym, jak twórca koncentratu, Rick Simpson, użył oleju o wysokiej zawartości THC jako skutecznego lekarstwa raka skóry.

RSO powstaje poprzez zalanie pąków w rozpuszczalnikiem (alkoholem), a następnie odparowanie go, aby pozostał tylko olej. Proces ten pozostawia w pełni nienaruszone terpeny, kannabinoidy i inne cenne związki z rośliny. Olej RSO można spożywać doustnie, ale jego twórca stosował go miejscowo na skórę.

Live Rosin

Kalafonia to bezrozpuszczalnikowy koncentrat konopi wytwarzany przy użyciu wysokiej temperatury i ciśnienia. Zamrożone kwiaty są umieszczane w maszynie, która dociska je jednocześnie  podgrzewając. Powstaje gorący olej, który schładza się w substancję przypominającą wosk. Kalafonię można wykorzystać do zrobienia konopnej herbaty. Warunkiem jest jednak dodanie do niej odrobiny śmietanki. W przeciwnym razie będzie mniej skuteczna. Kalafonię można także wykorzystywać do tradycyjnego palenia i dabować.

Live Resin

Mówi się, że ten ekstrakt na bazie rozpuszczalnika (np. ciekłego butanu) najlepiej zachowuje naturalne aromaty i smaki rośliny, z której jest wykonany. Live Resin (Żywa Żywica) powstaje przez natychmiastowe zamrożenie kwiatu konopi po zbiorze i utrzymywanie rośliny w stanie zamrożonym przez cały proces ekstrakcji.


Źródło: hellomd.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)