Wiadomości

Handlował marihuaną – został powieszony

Opublikowany: 28 lipca, 2022 godz. 10:52 am przez / No Comments

W Singapurze stracono kolejnego więźnia przebywającego w celi śmierci. Został skazany, ponieważ handlował marihuaną. 49-letni mężczyzna został stracony 26 lipca o świcie zaledwie kilka dni po ostatniej egzekucji.

Stracił życie bo handlował marihuaną

Zgodnie z surowymi przepisami prawa narkotykowego Singapuru handel ponad 500 gramami marihuany jest karany śmiercią.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Informację o tym, że 49-letni obywatel Malezji został powieszony potwierdziła jedna z aktywistek i dziennikarek Kirsten Han. Według Transformative Justice Collective, grupy walczącej o zniesienie kary śmierci w Singapurze, której członkiem jest Han, mężczyzna przebywał w więzieniu od 2015 roku po tym, jak został skazany na śmierć.

Tożsamość mężczyzny nie została ujawniona, ponieważ jego rodzina nie wyraziła na to zgody. Wiadomo jednak, że był jednym z 17 więźniów, którzy wnieśli sprawę cywilną, oskarżając rząd o rasistowskie uprzedzenia w wymierzaniu kary śmierci. Sprawa została odrzucona w zeszłym roku.

handlował marihuaną został powieszony Singapur

Rząd Singapuru nie podaje opinii publicznej informacji o więźniach w celach śmierci lub ich egzekucjach

Większość wiedzy na ich temat pochodzi od rodzin, które zostały powiadomione o zbliżającej się egzekucji ich krewnego.

Wydaje się, że Singapur przyspieszył tempo egzekucji w tym roku po tym, jak wstrzymano je podczas pandemii. Jest to szósta egzekucja, o której wiadomo, że miała miejsce w tym roku i pierwsza za handel konopiami indyjskimi.

Ostatnia egzekucja miała miejsce 27 czerwca i dotyczyła 64-letniego mężczyzny, który został powieszony za handel heroiną. Wyrok został wykonany pomimo rozpaczliwych apeli ze strony rodziny, społeczeństwa i jego samego.


Źródło: coconuts.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)