klonowanie konopi z wykorzystaniem aloesu
Wiedza i Konopie

Klonowanie konopi z wykorzystaniem aloesu

Opublikowany: 5 września, 2022 godz. 6:17 am przez / No Comments

Szukasz sposobu na klonowanie w sposób organiczny? Możesz już zakończyć poszukiwania bo klonowanie konopi z aloesem jest właśnie tym, czego szukasz. Przezroczysty galaretowaty miąższ, który rozwija się wewnątrz liści aloesu nadaje się do tego idealnie.  Jak używać aloesu do klonowania i dlaczego warto go wykorzystać?

Dlaczego aloes?

Aloes to organiczna alternatywa dla syntetycznych rozwiązań do klonowania. Miąższ aloesu zawiera saponinę, naturalny środek zwilżający, a także mnóstwo enzymów i aminokwasów, które pomagają roślinom skuteczniej ukorzeniać się. Poza tym aloes zawiera również kwas salicylowy, cząsteczkę, która może chronić rośliny przed niebezpiecznymi patogenami w jednym z najbardziej wrażliwych momentów cyklu ich życia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Używanie aloesu do klonowania jest również doskonałym wyborem ze względów ekonomicznych. Jest znacznie tańszy niż tradycyjny żel do klonowania. Pamiętaj tylko, że do klonowania nadaje się wyłącznie miąższ z żywej rośliny aloesu. Produkty kosmetyczne dostępne w drogeriach i oznaczone jako zawierające nawet 99% aloesu nie nadają się do tego celu bo mają dodatki, takie jak np. alkohol.

Klonowanie konopi z wykorzystaniem aloesu – krok po kroku

 1. Wybierz duży, gruby liść aloesu i oderwij go od rośliny. Przekrój w poprzek i zeskrob cały galaretowaty miąższ do miski. Dolej szklankę wody i dokładnie wymieszaj żeby miąższ nabrał rzadszej konsystencji. Następnie dolej jeszcze około 3 litry ciepłej wody.
 2. Powstałą mieszankę odstaw na 30 – 60 minut, aby otrzymać aloesową herbatkę.
 3. Weź odcięte kawałki roślin i zanurz ich końcówki w mieszance wody z aloesem. Pozostaw je tak na 24 godziny.
 4. Powtórz krok 1 i 2 i przygotuj świeżą mieszankę aloesu i wody.
 5. Zanurz w niej kostki do ukorzeniania roślin i pozostaw na około 30 minut.
 6. Wyjmij kostki i umieść na tacy do klonowania.
 7. Powiększ otwór znajdujący się na środku kostki.
 8. Odetnij kolejny liść od aloesu.
 9. Odrobinę miąższu umieść w otworze każdej kostki.
 10. Weź przygotowane wcześniej odcięte części roślin. Ich końcówki także obtocz w miąższu.
 11. Umieść rośliny w otworach zrobionych w kostkach. Nie używaj zbyt dużo siły żeby nie uszkodzić rośliny.
 12. Do tacki wlej odrobinę wody. Nie wlewaj za dużo bo może to sprzyjać rozwojowi grzybów. Woda powinna sięgać dolnej części kostek.
 13. Zakryj szklarenkę pokrywką.

Podlewaj rośliny co 3-5 dni. Po 2 tygodniach powinieneś zauważyć, że rozwija się system korzeniowy. Kiedy zobaczysz, że białe dorodne korzenie wystają z kostek przesadź rośliny do doniczek.

Podsumowanie

Aloes to całkowicie naturalny sposób na klonowanie roślin konopi charakteryzujący się wysoką skutecznością, nawet do 100% jeśli rośliny były zdrowe przed klonowaniem. To w połączeniu z niskim kosztem i techniką uprawy organicznej sprawia, że klonowanie roślin jest szybkie, łatwe i ekonomiczne.


Źródło: herbiesheadshop.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)