Rekreacja

Co zamiast bletki? – Alternatywne sposoby skręcania jointa

Opublikowany: 6 września, 2022 godz. 6:21 am przez / No Comments

Są kumple, jest ulubiony pączek, a do tego… zero bletek, czy szkła. Jednym słowem jest co, ale nie ma z czego palić. Czy kiedykolwiek znalazłeś się w takiej sytuacji? Okazuje się, że do skręcenia jointa można wykorzystać rzeczy, które najczęściej mamy pod ręką, ale zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że się do tego nadają. A zatem, co zamiast bletki?

Istnieje wiele sposobów palenia trawki bez bletek. Można samemu zrobić domowe bongo grawitacyjne, czy lufkę z jabłka, ale istnieje również kilka alternatyw dla tradycyjnych bibułek, które możesz wypróbować. Skorzystaj z tych alternatyw, gdy skończą Ci się bletki lub jeśli po prostu chcesz spróbować czegoś nowego!


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Co zamiast bletki?

Liście kukurydzy

Jednym z ciekawszych substytutów bibułek są liście kukurydzy. Wbrew pozorom nie jest to żadna współczesna innowacja. Była to tradycyjna metoda palenia papierosów wśród indiańskich plemion.

Płatki róż

Jednym z najnowszych trendów jest stosowanie płatków róż jako zamiennika bibułek. Płatki róż dodają paleniu przyjemnego, kwiatowego smaku, a cały proces rolowania jointa jest dość prosty. Najważniejsze jest to, aby użyć płatków kwiatów, które przeznaczone są do spożycia. Umieść trzy płatki w rozgrzanym piekarniku na około 10 sekund, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. Płatki ułóż tak, aby nachodziły na siebie. Ułóż na nich zmielony pączek i zwiń jak zwykle. Następnie włóż powrotem do piekarnika na kilka sekund, aby skręt się utrwalił.

Łupina cebuli

Łupinki cebuli są dosyć elastyczne i cienkie, a jednocześnie na tyle suche, że z powodzeniem zastępują bletki. Do zwinięcia jointa wykorzystaj zewnętrzną łupinę cebuli. Upewnij się jednak, że cebula jest świeża. Starsze warzywa mają tendencję do rozwijania pleśni na zewnętrznych warstwach. Taka cebula może też okazać się zbyt sucha i jej łupin nie da się zwinąć. A jak to zrobić? Tak jak w przypadku płatków róży. Jedna łupina ze sporej cebuli w zupełności wystarczy na jednego jointa.

Wykorzystaj pustego papierosa

Chociaż wielu entuzjastów marihuany uważa tę metodę za tabu, to papieros jest świetnym zamiennikiem bibułek, gdy jest się w potrzebie. Po prostu opróżnij papierosa z całego tytoniu, zapakuj zamiast niego marihuanę i voila! Pamiętaj tylko, aby wyjąć filtr węglowy z papierosa i dodać własny papierowy lub kartonowy filtr, ponieważ filtry węglowe odfiltrują również THC z konopi, a tego przecież nie chcesz. Nie wyrzucaj tytoniu! Wykorzystaj go by zrobić spliff.

co zamiast bletki

Papierek od gumy do żucia

Dziś trudniej je kupić niż kiedyś, ale nadal jest to możliwe. Niektórzy producenci sprzedają gumy w dwuwarstwowych owijkach. Składają się na nie cienki papier i powłoka z folii aluminiowej. Jeśli uda Ci się dokładnie zeskrobać folię otrzymasz czysty papier doskonały jako alternatywa bletki. Zwróć uwagę, aby zrobić to dokładnie. Wdychanie aluminium jest szkodliwe! Nałóż marihuanę, dodaj filtr i voila!

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy szukasz alternatywy dla bletek, których akurat nie masz pod ręką, czy masz ochotę urozmaicić swoje palenie, istnieje wiele różnych sposobów na zwinięcie jointa. Wypróbuj każdą z nich i zdecyduj, która stanie się Twoją ulubioną i polecisz ją znajomym!


Źródło: herbiesheadshop.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)