jak usunąć zapach marihuany z samochodu
Rekreacja

Jak usunąć zapach marihuany z samochodu?

Opublikowany: 7 września, 2022 godz. 8:48 am przez / No Comments

Jest coś niepowtarzalnego w paleniu zioła w aucie, a wykorzystanie go jako hotboxa to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. O ile zaczynając palenie skupiasz się tylko na delektowaniu ulubioną odmianą, o tyle później możesz mieć dylemat, jak usunąć zapach marihuany z samochodu. A ten ma nieznośną tendencję do wnikania w różne materiały i utrzymywania się przez wiele dni.

Dlaczego zapach marihuany jest tak intensywny?

Wszystko za sprawą terpenów. Te aromatyczne cząsteczki nadają każdemu szczepowi charakterystyczny zapach. Ich rolą jest ochrona roślin przed drapieżnikami. Oprócz tego terpeny wykazują szereg korzyści zdrowotnych.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jak usunąć zapach marihuany z samochodu?

Zanim zagłębimy się w techniki niwelowania zapachu zioła powinieneś wiedzieć, że może on być mniej lub bardziej intensywny. Wszystko zależy od tego ile osób paliło zioło, ile suszu zużyto i jaką odmianę. Pamiętaj też, że zapach marihuany może być wyczuwalny nawet wtedy, kiedy nie paliłeś w samochodzie. Wystarczy, że podwoziłeś kogoś kto regularnie pali, albo przechowywałeś marihuanę w samochodzie przez jakiś czas. Dlatego zapasy zawsze przechowuj w hermetycznych pojemnikach, chociaż i to nie gwarantuje, że zapach będzie niewyczuwalny.

Otwórz okna

Brzmi banalnie, ale w przypadku, gdy zapach marihuany jest ledwo wyczuwalny to się po prostu sprawdza. Najlepiej jeśli zostawisz otwarte okna na cały dzień lub noc – oczywiście jeśli masz taką możliwość. Jeśli nie, możesz wybrać się na przejażdżkę po okolicy. Powietrze przepływające przez otwarte okna zrobi swoje.

Zamaskuj zapach marihuany 

Jeśli wietrzenie auta nie działa i nadal czujesz zapach zioła, spróbuj go zamaskować innym, ostrzejszym zapachem. Odświeżacze samochodowe, mocne perfumy, dyfuzor z olejkami eterycznymi, a nawet silnie pachnące przyprawy to tylko niektóre z rzeczy, które możesz wykorzystać.

Bądź jednak przygotowany na to, że zapach zioła będzie ponownie wyczuwalny, gdy zapach perfum, czy przypraw wyparuje. Aromaty zioła, które wniknęły do tapicerki w aucie są trwalsze. Z tego powodu maskowanie zapachu najprawdopodobniej będziesz musiał powtórzyć.

Spray usuwający zapachy

Możesz sięgnąć także po specjalistyczny spray usuwający zapachy. Weź jednak pod uwagę, że to preparat o silnym działaniu, który zawiera różne chemikalia, a zatem jest toksyczny dla zdrowia.

Jeśli zdecydujesz się go użyć, najlepiej założyć rękawiczki podczas spryskiwania wnętrza samochodu i odczekać jakiś czas, aby produkt zrobił swoje. Potem dokładnie trzeba wywietrzyć samochód najlepiej przez kilka godzin.

Pochłaniacze zapachu

Niektórzy palacze sięgają po ekologiczne produkty, które większość z nas ma w domu. Są to m.in. soda oczyszczona i fusy z kawy. Po prostu rozsyp je na siedzeniach i podłodze, zostaw na noc, aby wchłonęły zapach, a rano odkurz.

Ocet ma taki sam potencjał pochłaniania zapachów, więc można go rozcieńczyć z wodą, a następnie zwilżoną roztworem ściereczką przetrzeć siedzenia, deskę rozdzielczą, szyby i dywaniki.

Coraz bardziej popularnym eliminatorem zapachu konopi staje się węgiel aktywny. Jest bezwonny i nietoksyczny i można nim posypać wnętrze tak samo jak sodą oczyszczoną. Pamiętaj jednak, że może poplamić jasne tkaniny, więc weź to pod uwagę.

Kompleksowe sprzątanie

Zapach zioła szybko przenika do tapicerki siedzeń i innych powierzchni. Jeśli paliłeś odmianę o bardzo silnym zapachu możesz nie być w stanie wyeliminować go pochłaniaczami, czy sprayami. Pozostaje dokładne sprzątanie i pranie tapicerki. Jeśli nie masz na to czasu ani chęci, oddaj samochód w ręce profesjonalistów z firmy zajmującej się sprzątaniem. Wiedz jednak, że taka usługa nie jest tania…

Podsumowanie

Palenie w samochodzie może być zabawne, ale i problematyczne. Zanim zdecydujesz się na odpalenie jointa pomyśl o konsekwencjach, a zwłaszcza o tym jakie aromaty zioło pozostawi w Twoim aucie. Jeśli już wiesz, że nie możesz się powstrzymać, najlepiej pal przy otwartych oknach, a gdy skończysz pozbądź się zapachu zioła z samochodu, zanim narobisz sobie kłopotów.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)