Rekreacja

Joint spala się nierównomiernie? Możesz go naprawić!

Opublikowany: 17 stycznia, 2023 godz. 5:01 pm przez / No Comments

Palenie jointa z założenia ma być przyjemnością, której zdecydowanie nie powinny zakłócać „problemy techniczne”. Niestety, czasem (zwłaszcza nowicjuszom) nie udaje się skręcić idealnego jointa. W konsekwencji joint spala się nierównomiernie i nici z delektowania się ulubioną trawką. Cóż można z tym zrobić?

Co powoduje, że joint spala się nierównomiernie?

Przyczyny tego mogą być różne. Najczęściej joint jest po prostu źle zrolowany, ale problem może także tkwić w źle zmielonym materiale roślinnym, albo nieprawidłowym podpaleniu. Bez względu na przyczynę istnieje kilka prostych rozwiązań, które zapewnią równomierne spalanie jointa aż do samego filtra.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


wpływ palenia marihuany na płodność mężczyzn

Po prostu… ślina

Jakkolwiek dziwnie, czy obrzydliwie by nie brzmiało, poślinienie palca i lekki „namoczenie” bletki w miejscu, w którym joint spala się szybciej od reszty może załatwić sprawę. Zanim do namoczonego miejsca dotrze żar z pozostałej części jointa zdąży ono wyschnąć, a całość już do końca będzie palić się równomiernie.

Odwróć jointa

Jak wiemy, ciepło unosi się, więc rozwiązaniem może być odwrócenie jointa do góry nogami., tak aby część, która spala się wolniej była na górze. Teraz powinna zacząć palić się szybciej niż dolna strona, a całość po chwili powinna się wyrównać. Możesz także ponownie przypalić część, która jest “opóźniona”. Połączenie obu tricków powinno zapewnić bezproblemową degustację do samego filtra.

Jak zapobiegać nierównemu spalaniu jointa?

Jak wspomniano wcześniej, joint może palić się nierównomiernie najczęściej przez to, że został źle skręcony – za ciasno lub zbyt luźno. To żaden wstyd, wszak każdy kiedyś zaczynał. Zwijanie wysokiej jakości jointa to umiejętność, która przychodzi z czasem i wymaga sporo praktyki. Metodą prób i błędów w końcu dojdziesz do perfekcji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednio zmiel pączek

Najlepiej wykorzystać do tego specjalny młynek, czyli tzw. grinder. Właściwie zmielony pączek zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, a to oznacza równomierne spalanie jointa i gładkie, przyjemne palenie.

Joint spala się nierównomiernie

Użyj kwiatu wysokiej jakości

Odpowiednio wysuszony i przechowywany kwiat to podstawa idealnego jointa, a zatem dobrego palenia. Jeśli kwiat jest zbyt mokry lub zbyt suchy, joint będzie palił się nierównomiernie. Najwyższej jakości kwiat ma intensywny zapach, jest odpowiednio wysuszony – wydaje charakterystyczny „trzask” podczas przełamywania, ale jednocześnie pozostaje odpowiednio lepki i nie kruszy się podczas dotyku.

Odpal prawidłowo

Używanie wysokiej jakości pąków, które są odpowiednio zmielone, jest ważne, ale ważne jest również upewnienie się, że twój joint jest prawidłowo rozpalony. Oznacza to objęcie płomieniem całej końcówki skręta. W przeciwnym razie jedna część będzie się szybko palić, podczas gdy druga strona wciąż będzie w blokach startowych. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy joint jest równomiernie rozpalony, jest delikatne dmuchnięcie w żar – powinno być widać świecący czerwony krąg. Pamiętaj, że wietrzna pogoda może utrudniać prawidłowe odpalenie skręta. Najlepiej wtedy osłonić płomień od wiatru.


Źródło: potguide.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)