jak uniknąć gastrofazy po marihuanie
Rekreacja

Jak uniknąć gastrofazy? Poznaj sprawdzone sposoby

Opublikowany: 20 maja, 2022 godz. 11:59 am przez / No Comments

Palenie marihuany znane jest z tego, że jest czynnością relaksującą. Jednak istnieje jeden z jej efektów, którego wielu palaczy nie lubi: gastrofaza. Chociaż wiele osób, takich jak pacjenci nowotworowi, poszukuje odmian zwiększających apetyt, ci z nas, którzy postanowili jeść zdrowo lub zadbać o formę, mogą nie być tak entuzjastycznie nastawieni do nadmiernego objadania się. Chcą zatem wiedzieć jak uniknąć gastrofazy.

Nie wiesz jak uniknąć gastrofazy? Oto sprawdzone sposoby

Jedz regularnie i najlepiej o stałych porach

Jeżeli nie zjesz porządnego posiłku wkrótce dopada Cię głód i zjadasz wszystko, co znajdziesz pod ręką. Stwórz harmonogram posiłków uwzględniający pory śniadania, obiadu i kolacji. Jeśli będziesz najedzony porządnym posiłkiem znacznie mniej prawdopodobne jest, że po zapaleniu marihuany dopadnie Cię gastrofaza.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Nie siedź bezczynnie tylko zajmij się czymś

Będąc na haju prawdopodobnie jesteś myślami gdzieś daleko. To całkowicie normalne. Najgorsze co można zrobić po paleniu to myślenie o jedzeniu. Dlatego trzeba zająć czymś umysł. Graj w gry, oglądaj film lub wybierz jakąkolwiek inną aktywność.

Umyj zęby i wypłucz usta

Kiedy jesteś na haju, możesz docenić pastę do zębów i płyn do płukania ust bardziej niż kiedykolwiek. Nie tylko będziesz cieszyć się miętową świeżością, ale usuniesz posmak pysznego ciasteczka z masłem orzechowym, które przed chwilą zjadłeś. A jeśli już sięgniesz po kolejne, przekonasz się, że mięta i masło orzechowe to słabe połączenie.

Wypróbuj inną odmianę

To, czy doświadczysz gastrofazy, czy nie w dużej mierze zależy od odmiany marihuany, której używasz. Jeśli po paleniu Twoje kubki smakowe szaleją, spróbuj innych odmian, aż w końcu trafisz na taką, która nie wzmaga apetytu. Na szczególną uwagę zasługują szczepy o wysokiej zawartości CBD i THCV.

Pozbądź się pokusy…

Niektórzy z nas choćby nie wiem jak się starali po prostu nie mogą nie objadać się będąc na haju. Jeśli wiesz, że po paleniu marihuany będziesz się objadać, pozbądź się wszystkiego, po co potencjalnie sięgniesz. Nie przynoś do domu śmieciowego jedzenia, skasuj numer sprzedawcy pizzy… zrób wszystko, aby nie mieć przekąsek w zasięgu wzroku.

… albo zwracaj uwagę na to co jesz!

Jeśli nie masz na tyle silnej woli żeby po prostu nie jeść zadbaj o to żeby mieć pod ręką wyłącznie zdrowe przekąski. Zamiast sięgać po chipsy, chińszczyznę, czy ciastka wybierz coś, co ma zdecydowanie mniej kalorii, ale jednocześnie daje uczucie sytości na dłużej.

Być może nie jesteś wielkim fanem szpinaku czy jarmużu, które są doskonałe dla zdrowia. Jednak kiedy zapalisz marihuanę odkryjesz, że frittata ze szpinakiem to coś wspaniałego, za co w dodatku Twój organizm podziękuje.

Poznawaj siebie i odkrywaj nowe smaki i preferencje. Wiedząc jak uniknąć gastrofazy, w pełni ciesz się ulubioną odmianą i nie stresuj się zbytnio przekąskami jeśli jednak po nie sięgniesz. W końcu gastrofaza to nieodłączny element dobrego palenia.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)