etykieta palacza marihuany
Wiedza i Konopie

Etykieta palacza marihuany – niepisane zasady savoir–vivre

Opublikowany: 23 maja, 2022 godz. 8:03 am przez / No Comments

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w miejscu publicznym, czy przy wspólnym rodzinnym stole, przebywając wśród ludzi obowiązuje savoir – vivre, a zatem znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności funkcjonujących w danej grupie. Nie inaczej jest podczas palenia marihuany w gronie przyjaciół. Niepisana etykieta palacza marihuany to zbiór zasad podpowiadających jak się zachować podczas palenia w grupie, aby nie popełnić gafy. Oto kilka z nich.

Dzielenie się jest dbaniem o innych

Przestrzeganie tej zasady to klucz do bycia dobrym gospodarzem. Co zrobić by goście czuli się mile widziani? Wspólne palenie zioła to doświadczenie, które łączy ludzi. Jeśli jesteś gospodarzem, dobrym obyczajem jest oferowanie gościom np. zapalenia jointa. To natychmiast sprawia, że czują się swobodnie i będą Ci wdzięczni za okazanie uprzejmości.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Etykieta palacza marihuany mówi – Nie pal, gdy jesteś chory!

Zwłaszcza teraz, w czasach pandemii. Wszyscy wiemy, że marihuana ma mnóstwo właściwości leczniczych. Jednak leczenie przeziębienia podczas dzielenia się dymkiem ze znajomymi to nie najlepszy pomysł. Jeśli czujesz się chory, po prostu zrezygnuj ze wspólnego palenia.

Uchyl rąbka tajemnicy

Zawsze informuj ludzi, co palą. Nie ma nic gorszego niż palenie z myślą, że poczujesz podnoszące na duchu wibracje sativy, a w rzeczywistości odczuwasz efekt indica. Dobry gospodarz zawsze udziela informacji o tym, czego można się spodziewać po haju.

Nie przychodź w gości z pustymi rękami

Jeśli zostałeś zaproszony na spotkanie, podczas którego będziecie palić marihuanę, a posiadasz własne zapasy, to wypada nieco ze sobą zabrać. Społeczność konopna w dużej mierze charakteryzuje się umiejętnością dzielenia się ziołem i wymieniania doświadczeń. Etykieta palacza marihuany mówi o tym, że zabranie marihuany ze sobą nie tylko postawi Cię w dobrym świetle, ale także sprawi, że impreza potrwa dłużej.

Kto kręci – ten rozpala

To jedna z podstawowych zasad palenia marihuany. Osoba, która kręci jointa ma prawo go rozpalić i cieszyć się nim jako pierwsza. Jeśli ten zaszczyt przypadnie Tobie, ale skręcanie jointa nie za bardzo Ci idzie – niech zrobi to ktoś bardziej doświadczony.

Etykieta palacza marihuany zachęca do dorzucenia się

Jeśli jesteś gościem, od Ciebie zależy, czy dorzucisz kilka złotych do wspólnego korytka. Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz gotówki. Możesz przynieść trochę zioła, bletki lub po prostu napoje, czy przekąski.

 „Puff, puff, pass”, czyli „buch, buch i podaj dalej”

Niestety, wielu palaczy zapomina o tej zasadzie i w ich przypadku są to niekończące się buchy, ile płuca pomieszczą, a dodatkowo jeszcze jeden mały buszek podczas podawania dalej. Zachłanność to najgorsze, co można pokazać podczas wspólnego palenia. Egoistów i samolubów po prostu nie zaprasza się ponownie.

Zawsze podawaj do lewej – to jedna z głównych zasad etykiety palacza marihuany

Nie ważne, czy to joint, lufka, czy bongo. Zawsze podajemy do lewej. Dlaczego? Tak już po prostu jest, chyba że wspólnie zdecydujecie inaczej. Jeśli materiał przygasł zanim zdążyłeś podać dalej – rozpal ponownie.

Palenie, to nie ssanie, czy wykonywanie innych dziwnych czynności ustami

Podczas palenia unikaj wsadzania jointa głęboko do ust, robienia dziwnych rzeczy językiem i nadmiernego ślinienia się. Jeśli używacie bonga, przed podaniem dalej przetrzyj ustnik. Po wspólnej sesji należy dokładnie wyczyścić bongo.

Pomóż nowicjuszom

Każdy kiedyś zaczynał. Pomóż osobie, która pali po raz pierwszy. Nie krytykuj i nie naśmiewaj się, jeśli coś robi źle.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)