bad trip po marihuanie
Rekreacja

Bad trip po marihuanie – co to jest i jak temu zapobiec?

Opublikowany: 19 maja, 2022 godz. 1:18 pm przez / No Comments

Bad trip po marihuanie najprościej jest wytłumaczyć jako zbytnie upalenie. To stan podobny do tego, spowodowanego zbyt dużą ilością wypitego alkoholu, z tą różnicą, że winowajcą bad tripu jest zioło, a nie procenty.

Nie ma żadnych badań naukowych skupiających się na przyczynach i konsekwencjach zbytniego upalenia, więc to, co do tej pory wiadomo, pochodzi z anegdotycznych dowodów. Użytkownicy marihuany, którzy doświadczyli bad tripu zwykle podają następujące powody tego stanu: za dużo marihuany i to w zbyt krótkim czasie, wybieranie za silnych odmian albo picie alkoholu przed paleniem.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Jakie objawy może wywoływać bad trip po marihuanie?

Istnieją pewne podobieństwa między spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu i zbytnim upaleniem. Główne z nich to wymioty. Jednak w rzeczywistości objawy zależą od genetyki i biochemii, indywidualnego poziomu tolerancji i mocy użytego zioła. Dwie osoby mogą wypalić samą ilość zioła w tym samym czasie, ale zareagują zupełnie inaczej.

Objawy, które mogą wystąpić to bladość, zimne poty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, problemy z równowagą, przyspieszone tętno, trudności w oddychaniu, obniżone ciśnienie krwi, stany lękowe, ataki paniki, paranoje, mdłości, wymioty, a w cięższych przypadkach także halucynacje.

Jak długo trwa bad trip po marihuanie?

Nieprzyjemne efekty nadmiernego upalenia zwykle utrzymują się tak długo jak haj, a zatem od kilku minut do kilku godzin. Bywały przypadki ekstremalne, kiedy użytkownik marihuany miał halucynacje i wymioty trwające 6 godzin.

Ważne jest, aby pamiętać, że dokuczliwe objawy nie trwają w nieskończoność. Trudno jednak przewidzieć dokładny czas trwania i stopnia nasilenia efektów palenia marihuany. Dlatego warto wiedzieć, że są sposoby, aby osłabić zbyt mocny efekt działania THC, a jednym z nich jest olejek CBD. Kannabidiol ma działanie przeciwlękowe i słynie także z tego, że osłabia działanie THC

wysokiej jakości olejki CBD BioHemp

Jak pomóc komuś kto się upalił za bardzo?

Jeśli osoba w Twoim otoczeniu ma bad trip jest kilka sposobów, którymi możesz zadbać o jej bezpieczeństwo i pomóc dojść do siebie:

  1. Nie zostawiaj takiej osoby samej. Potrzebuje zapewnienia, że nie jest sama i że wszystko będzie dobrze.
  2. Zabierz ją w miejsce, które zna. Warto wziąć pod uwagę, aby można tam było swobodnie wymiotować. Zatem bliskość łazienki to dodatkowy atut. Jeśli nie – wystarczy miska lub wiadro.
  3. Podawaj wodę do picia.
  4. Upewnij się, że nie śpi na plecach, ponieważ grozi to zakrztuszeniem wymiocinami.
  5. Niektórzy twierdzą, że ulgę przynosi trzymanie stóp nieco wyżej od reszty ciała.
  6. Staraj się monitorować oddech i upewniaj się, że jest on prawidłowy.
  7. Jeżeli wymioty są nadmierne, trwają zbyt długo, następuje utrata przytomności lub inne niepokojące objawy – zabierz znajomego na SOR.

Jak zapobiec wystąpieniu bad tripu po marihuanie?

Najlepszym sposobem na uniknięcie bad tripu jest zaczęcie od niskich dawek THC, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym. Unikaj koncentratów. Używaj ich tylko wtedy, gdy wiesz, czym one są, ile mają THC i znasz dokładną dawkę, która nie spowoduje nadmiernego upalenia.

Jeśli spożywasz artykuły spożywcze z THC  po raz pierwszy, pamiętaj, że dają opóźniony efekt. Oznacza to, że możesz zjeść ciastko z marihuaną i nic nie czuć nawet przez pół godziny. Dlatego nie sięgaj po kolejne ciastko zbyt wcześnie. Poczekaj godzinę lub dwie.

Nie pij alkoholu przed paleniem. Generalnie mieszanie tych dwóch rzeczy nie jest dobrym pomysłem. Nie powinieneś także palić jeśli przyjmujesz środki uspokajające. Pamiętaj, że marihuana może wchodzić w interakcje z różnymi lekami.

Gdzie szukać profesjonalnej porady?

Jeśli poszukujesz dodatkowych informacji dotyczących dawkowania THC oraz dostępnych, legalnych produktów konopi indyjskich w polskich aptekach to z pewnością znajdziesz je umawiając się na konsultacje specjalistyczne w AnandaMed.pl W telemedycznym systemie AnandaMed.pl przyjmują konopi lekarze oraz terapeuci, którzy pomogą Ci w doborze odpowiedniego produktu i wytłumaczą mechanizmy działania THC oraz dobiora odpowiednią dawkę tak aby przypasować ją jak najlepiej dla Twojego zdrowia i organizmu. Dzięki temu nie będziesz już nigdy martwić się bad tripem po marihuanie.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)