Jak prawidłowo czyścić bongo
Rekreacja

Jak prawidłowo czyścić bongo? Instrukcja krok po kroku

Opublikowany: 18 kwietnia, 2022 godz. 4:30 am przez / No Comments

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których palenie z brudnego bonga jest złym pomysłem. Pomimo tego, wielu użytkowników wciąż zapomina o tym, aby regularnie czyścić bongo. Z wiekiem naturalnie zaczynamy zwracać większą uwagę na takie kwestie jak higiena i zdrowie. To doskonały powód, aby wyrobić sobie dobry nawyk i zacząć dbać także o swoje bongo.

Jednak zanim wymienimy kilka najskuteczniejszych technik utrzymywania bonga w czystości, przeanalizujmy kilka kluczowych powodów, dla których bardzo ważne jest zwracanie uwagi na czystość sprzętu do palenia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Niebezpieczeństwa związane z paleniem z brudnego bonga

Obniżona jakość palenia

Palenie z brudnego bonga przede wszystkim mocno pogarsza smak palonego zioła. Staje się on mniej gładki i bardziej smolisty. To w rzeczywistości wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zamiast wyrządzać krzywdę sobie i towarzyszom od dymka lepiej najpierw bongo wyczyścić.

Często różnego rodzaju zanieczyszczenia i żywica znajdujące się w kluczowych częściach przytykając je i utrudniając palenie z bonga. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić bonga, skończysz z dużą ilością lepkich nagromadzeń, które z czasem bardzo trudno będzie usunąć.

Palenie z brudnego bonga szkodzi naszemu zdrowiu

Czy wiesz, że tworzenie się paskudnego biofilmu zajmuje mniej niż 24 godziny? Dokładniej, ten biofilm jest pożywką dla wszelkiego rodzaju niebezpiecznych mikroorganizmów, takich jak drożdże i bakterie.

Co więcej, gdy używasz bonga, do wody trafia również dużo żywicy i spalonego zioła, dodatkowo zanieczyszczając utworzony biofilm patogenami, takimi jak E. coli, Streptococcus i Flavobacterium. Patogeny te mogą powodować poważne problemy – m.in. rozedmę i zapalenie płuc. To także istotny powód, dla którego wypicie wody z bonga nie jest najlepszym pomysłem.

Jak prawidłowo czyścić bongo? Oto najlepsze sposoby

Jak można się domyślić, użytkownicy marihuany wykorzystują różne techniki, aby utrzymać swoje bonga w czystości. Jednak nie wszystkie z tych technik mają zastosowanie do wszystkich rodzajów bong. Na przykład bonga silikonowe i szklane należy czyścić w inny sposób.

Czyszczenie szklanego bonga – sól, cytryna i inne domowe środki

Większość palaczy polega na tym dobrze znanym i sprawdzonym sposobie na utrzymanie bonga w czystości. Jest to super niezawodna i niedroga metoda, ale nadaje się tylko do bong ceramicznych i szklanych.

Jak wyczyścić szklane bongo?

  1. Po pierwsze rozmontuj bongo.
  2. Zatkaj wszystkie otwory. Możesz to zrobić za pomocą kapsli, albo folii i gumki recepturki.
  3. Wlej do bonga spirytus i dodaj soli.
  4. Mocno wstrząśnij i odstaw bongo na około 10 minut.
  5. Proces ten powtórz jeszcze co najmniej trzy razy.
  6. Wylej z bonga cały płyn i dokładnie przepłucz ciepłą wodą.
  7. Jeśli chodzi o demontowalne elementy bonga – włóż je do torebki z ziplockiem i zalej tą samą mieszanką soli i alkoholu. Zostaw je w płynie na 30 minut.

Alkohol można zastąpić octem lub sokiem z cytryny. Czyszczenie bonga przebiegnie prawie tak samo dobrze, jak w przypadku alkoholu, ale sam proces będzie trwał znacznie dłużej. Najlepiej zostawić bongo z płynem na całą noc.

Ocet działa również cuda w połączeniu z sodą oczyszczoną zamiast soli. Najlepsze w tej kombinacji jest to, że nie pozostawia po sobie nieprzyjemnych zapachów i są całkowicie naturalne.

Możesz także użyć mieszanki soku z cytryny i wody, aby pozbyć się plam po brudnej wodzie. Co więcej, możesz nawet dodać kilka (nie więcej) kropli soku z cytryny do wody podczas palenia. Enzymy znajdujące się w soku z cytryny zapobiegają osadzaniu się lepkiej żywicy.

Najłatwiej jest czyścić bongo silikonowe

W przeciwieństwie do szkła, silikon nie znosi alkoholu. Jeśli użyjesz alkoholu do oczyszczenia swojego bongo, najprawdopodobniej całkowicie je zniszczysz. Alkohol mocno deformuje strukturę chemiczną silikonu i nieodwracalnie ją osłabia.

Na szczęście silikonowe bonga są najłatwiejsze do czyszczenia niż szklane, ponieważ można je myć w zmywarce. Jedyną rzeczą, na którą powinieneś uważać, jest to, czy twoje silikonowe bongo jest wykonane z substancji chemicznej zwanej BPA. Ludzie nie są stworzeni do spożywania tej substancji chemicznej i jeśli umyjesz bongo w zmywarce, aktywuje to toksynę. Dlatego jeśli jeszcze nie kupiłeś bongo i szukasz silikonowego, upewnij się, że kupujesz takie, które nie zawiera BPA!

Po wyjęciu bonga ze zmywarki warto przepłukać je ciepłą wodą.

Zamiast palić możesz waporyzować

W procesie waporyzacji materiał roślinny nie ulega spaleniu. Dzięki temu ograniczone jest ryzyko uwalniania substancji rakotwórczych. Waporyzacja jest także dyskretniejszym i dużo łatwiejszym sposobem przyjmowania kannabinoidów do organizmu.

Obecnie możesz wybierać spośród dziesiątek designerskich wzorów i stylów urządzeń, byś mógł liczyć spersonalizowane wrażenia. Wybieraj wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które gwarantują, że proces waporyzacji będzie bezpieczny, skuteczny i przyjemny. W sklepie BioHemp znajdziesz wyłącznie bezpieczne i  certyfikowane waporyzatory, a więc takie, które podczas podgrzewania nie uwalniają toksycznych substancji.

Dokonaj zmiany na lepsze i traktuj swoje bongo z szacunkiem!

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci uświadomić sobie, jak ważne jest, aby Twój sprzęt do palenia błyszczał. Czyszczenie bonga nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, a korzyści z tego płynące są ogromne. Co najlepsze, możesz użyć w 100% naturalnych składników do czyszczenia bongo, aby później zapewnić bezpieczne sesje palenia trawki.


Źródło: greencamp.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)