Rekreacja

420 – historia symbolu Światowego Dnia Marihuany

Opublikowany: 20 kwietnia, 2022 godz. 6:56 am przez / No Comments

Jedni są jej regularnymi użytkownikami – inni przyczyniają się do tego, że w wielu miejscach wciąż jest nielegalna. Choć budzi skrajne emocje, marihuana na stałe wpisała się w karty kalendarza, każdego roku 20 kwietnia mając swoje święto. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem, czy przeciwnikiem zielonego liścia z pewnością nie raz spotkałeś się z kombinacją cyfr 420 – symbolem święta wszystkich palaczy marihuany i całej konopnej kultury.

Geneza 420

Wiele osób, choć aktywnie uczestniczy w kwietniowym święcie, wciąż nie wie co oznacza symbol  420, a teorie jego powstania są przeróżne.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Niektórzy uważają, że jest to liczba aktywnych substancji chemicznych w marihuanie, inni, że wskazuje na kod, którym posługiwali się policjanci w Stanach Zjednoczonych, kiedy przyłapali palacza trawki. Inne teorie odnoszą się do urodzin Adolfa Hitlera (20 kwietnia 1889 r.), a kolejne do utworu Boba Dylana „Rainy Day Women No. 12 & 35” (12 pomnożone przez 35 daje 420). Rzeczywistość jest jednak inna.

Historia symbolu 420 sięga roku 1971 i grupki pięciu kalifornijskich nastolatków z San Rafael określających siebie jako „Waldos”

Jesienią 1971 roku Waldos dowiedzieli się o członku Straży Przybrzeżnej, który rzekomo zasadził konopie indyjskie i nie mógł już dłużej zajmować się swoją uprawą.

420

Przynajmniej raz w tygodniu po lekcjach, grupa przyjaciół regularnie spotykała się przy posągu Louisa Pasteura by następnie udać się na poszukiwanie roślin.

Czas spotkania był zawsze ten sam – godzina 16:20, po treningu (4.20 czasu lokalnego). Waldos wsiadali do samochodu, palili trochę trawki i przeszukiwali pobliski las Point Reyes mając nadzieję na znalezienie darmowego zioła.

„Przypominaliśmy sobie na korytarzach, że mamy się spotkać o 4:20. Początkowo umawialiśmy się mówiąc ‘4:20-Louis’, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z Louisa.” – wyjaśnił Steve Capper, jeden z członków Waldos

Nigdy nie natrafili na legendarne poletko marihuany, ale stworzyli tajny kod, który pozwalał licealistom dyskutować o paleniu trawki, a następnie zyskał międzynarodową sławę.

Dbaj o swoje zdrowie. Zamiast palić – waporyzuj!

Waporyzacja wciąż jest jedną z najmniej szkodliwych metod konsumpcji konopi, co potwierdzają badania naukowe. Waporyzacja wytwarza najczystszy strumień kannabinoidów i terpenów i zawiera mniej niż 1/1000 niebezpiecznych substancji związanych z paleniem. Oznacza to, że waporyzacja jest nie tylko zdrowsza i bezpieczniejsza dla samego konsumenta, a także dla osób wokół niego.

Wybieraj wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które gwarantują, że proces waporyzacji będzie bezpieczny, skuteczny i przyjemny. W sklepie BioHemp znajdziesz wyłącznie bezpieczne i  certyfikowane waporyzatory, a więc takie, które podczas podgrzewania nie uwalniają toksycznych substancji.


Źródło: history.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)