herbata z medycznej marihuany
Wiadomości

Herbata z medycznej marihuany – nowość w Nowej Zelandii

Opublikowany: 25 kwietnia, 2022 godz. 7:44 am przez / No Comments

Pierwszą, w 100% legalną farmę konopi w Nowej Zelandii prowadzi firma Australian Natural Therapeutics Group (ANTG). Obecnie, dzięki jej działalności, do lokalnych aptek dostarczana będzie także herbata z medycznej marihuany. To doskonała alternatywa dla ryzykownych terapii farmaceutycznych.

Zaangażowanie ANTG w sprzedaż marihuany medycznej w Nowej Zelandii

Natural Therapeutics Group (ANTG) z siedzibą w Byron Bay, jest pierwszą australijską firmą, która dystrybuuje swoje produkty jako leki. ANTG nawiązała współpracę z NUBU Pharmaceuticals, największym dystrybutorem marihuany w Nowej Zelandii. To partnerstwo jest przełomowe i korzystne dla całego przemysłu australijskiego.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Mark Dye, współzałożyciel i dyrektor generalny NUBU Pharmaceuticals jest zachwycony partnerstwem z ANTG i wyjaśnia, że bycie pierwszą firmą legalnie sprzedającą konopie indyjskie w Nowej Zelandii jest ekscytujące. Wyjaśnia, że ​​jest dumny, że to zespół NUBU sprawił, że pacjenci oczekujący na dostęp do leku od dziesięcioleci w końcu mają do niego dostęp.

Herbata = wyłącznie doustne spożycie?

Chociaż metody spożywania doustnego są dobrą alternatywą dla palenia marihuany i są bardziej akceptowane przez lekarzy, zanim herbatka zacznie działać i objawy zostaną złagodzone może minąć nawet godzina.

W przypadku pacjentów, którzy potrzebują szybkiej ulgi, może to nie być najlepsza opcja. Z tego powodu wielu z nich może chcieć waporyzować lub nawet palić herbatkę wbrew zaleceniom, gdyż te metody konsumpcji dadzą efekt w ciągu kilku minut, a zatem o wiele szybciej.

najwyższej jakości waporyzatory BioHemp

Istnieją także pewne obawy co do dawkowania. Nowozelandzcy lekarze ufają jednak pacjentom, że tak jak w przypadku morfiny lub tramadolu nie będą przyjmować większej dawki niż zalecana. Pacjenci nie chcą się odurzyć, a jedynie poczuć się lepiej i złagodzić dokuczliwe objawy, takie jak nudności, niepokój, czy ból.

Herbata z medycznej marihuany – dostępne warianty i cena

10 gramów herbaty z medycznej marihuany będzie kosztować 220 – 250 NZD (600 – 700 zł), czyli około dwa razy więcej niż marihuana na czarnym rynku.

Herbata na bazie konopi będzie dostępna w trzech wariantach:

  • ANTG Mariposa (135mg/g THC+THCA i <10mg/g CBD+CBDA)
  • ANTG Rocky (250mg/g THC+THCA i <10mg/g CBD +CBDA)
  • ANTG Eve (10mg/g THC+THCA i 125mg/g CBD+CBDA)

Jak przygotować herbatę z medycznej marihuany?

Pod przykryciem należy zagotować pół litra wody. W tym czasie za pomocą młynka trzeba zmielić pół grama suszu, a następnie dodać go do gotującej się wody. Zmniejszyć ogień i gotować herbatę pod przykryciem przez około 15 minut. Herbatkę przecedzić.

Zaparzoną herbatę z medycznej marihuany przechowywać w termosie, a zatem nie ma konieczności wypicia całości przygotowanego płynu w ciągu jednego dnia. Do ciepłej herbaty można dodać śmietanki do kawy, która zapobiegnie osadzaniu się aktywnych składników schłodzonej herbaty na naczyniu, w którym jest przechowywana lub na kubku.


Źródło: veriheal.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)