Rekreacja

Gdzie marihuana rośnie naturalnie?

Opublikowany: 20 października, 2022 godz. 5:28 am przez / No Comments

Zioło, z którego dzisiaj korzystamy, najczęściej powstaje z roślin uprawianych w sposób kontrolowany. Marihuana jest jednak znana od tysięcy lat, a dziko rosnące odmiany można spotkać do dziś. Gdzie marihuana rośnie naturalnie?

Rodzaje konopi rosnących na dziko

Dzikie rośliny konopi rosną samoistnie bez ingerencji człowieka. Ich pąki nie są tak dorodne i różnią się od tych, które kupić można w aptece bo roślina sama musi radzić sobie w środowisku, w którym rośnie, gdzie nie jest pielęgnowana pod czujnym okiem rolnika. Żeby chronić się przed drapieżnikami, które lubią je podjadać, dzikie konopie z reguły są niższe i bardziej krzaczaste.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Nie oznacza to jednak, że są bezużyteczne. Nie mają wprawdzie wyglądu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ale są czystymi odmianami. Taka roślina ​​nie została skrzyżowana z żadną inną odmianą. Zazwyczaj będzie to 100% indica lub sativa, co czyni ją idealną dla tych, którzy szukają czystych, a zarazem trudnych do znalezienia odmian.

Czyste odmiany dają korzyści, których hybrydy po prostu nie mogą. Na przykład ci, którzy szukają czysto mózgowego haju, docenią odmianę sativa, która może go zapewnić. Z kolei ci, którzy szukają czegoś, co da im całkowity relaks, mogą zainteresować się odmianami Indica Landrace.

Nie należy oczekiwać, że marihuana, która rośnie naturalnie i dziko będą tak silna, jak odmiany, które znajdziesz w aptece. Ten rodzaj konopi jest znany z tego, że ma znacznie niższy poziom THC, co może sprawić, że haj będzie nieco mniej intensywny.

gdzie marihuana rośnie naturalnie

Gdzie marihuana rośnie naturalnie?

To najczęściej obszary o cieplejszym klimacie i wyższej wilgotności, gdyż w takich warunkach nasiona mają największe szanse na wykiełkowanie i wyrośnięcie. Są to zatem obszary tropikalne. To nie oznacza jednak, że marihuany nie można znaleźć również w chłodniejszym i suchszym klimacie. W rzeczywistości uważa się, że marihuanę po raz pierwszy uprawiano w Afganistanie w pobliżu Himalajów. To nie tylko dowodzi, że konopie mogą rosnąć niemal wszędzie, ale także, że w tym regionie świata i wokół niego marihuana rośnie na dziko.

Marihuana rośnie naturalnie także w wielu obszarach Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, nasiona mogą pozostawać w stanie uśpienia nawet przez 7 do 10 lat, zanim zaczną kiełkować. To właśnie z tego powodu funkcjonariuszom organów ścigania w niektórych częściach świata tak trudno jest całkowicie wyeliminować marihuanę, która rośnie dziko.

Palcem po mapie w poszukiwaniu dziko rosnącej  marihuany

Oprócz tego, gdzie szukać konopi indyjskich, ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy ich szukać. Dlaczego? Bo takie rośliny będą gotowe do zbiorów tylko w określonych porach roku.

Jak wiadomo, najlepsze będą miesiące jesienne. To wtedy konopie osiągną pełną dojrzałość, a pąki będą największe i najsilniejsze. Jest to ważne, biorąc pod uwagę, że dzikie rośliny są już z natury słabsze niż te uprawiane w kontrolowanych warunkach.

Gdzie szukać?

Jeśli chodzi o konkretne miejsca, w których można znaleźć naturalnie rosnącą marihuanę, to jest ich sporo na całym świecie. Wysokogórskie regiony Nepalu, wokół Himalajów, znane są z występowania dzikich konopi, podobnie jak obszary Meksyku i Jamajki.

Klimaty Meksyku i Jamajki są idealne do uprawy konopi, bo nasiona bardzo łatwo kiełkują i rosną. Azja i Afryka to inne miejsca, w których spotyka się dziką marihuanę, również najprawdopodobniej z powodu gorącego i wilgotnego klimatu.

W Stanach Zjednoczonych Środkowy Zachód jest najbardziej znany z bujnych, dziko rosnących konopi. Wynika to z faktu, że podczas II wojny światowej obszar ten stanowił ogromne uprawy na potrzeby wsparcia działań wojennych. Najlepiej jest przeszukiwać obszary Minnesoty, Indiany, Nebraski, Missouri i Oklahomy.


Źródło: marijuana-seeds.nl

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)