Rekreacja

Czy można palić marihuanę w fajce do tytoniu?

Opublikowany: 21 października, 2022 godz. 5:10 am przez / No Comments

Fajki do palenia marihuany istnieją od tysięcy lat, ale każdy szanujący się palacz powinien przynajmniej raz w życiu zapalić klasyczną fajkę. I tu nasuwa się pytanie. Czy można palić marihuanę w fajce do tytoniu?

Czy można palić marihuanę w fajce do tytoniu?

Tak, ale palenie z tradycyjnej fajki do tytoniu trochę różni się od palenia z lufki. Pierwszą podstawową różnicą jest to, że tradycyjna fajka pomieści znacznie więcej suszu, a drugą, że lufka najczęściej posiada sprzęgło, czyli niewielką dziurkę doprowadzającą powietrze do suszu.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Podczas projektowania fajki do marihuany, ogólnym celem jest opracowanie odpowiedniego mechanizmu, który umożliwi użytkownikowi palenie marihuany w praktyczny sposób – bez utraty dymu, co jest charakterystyczne dla fajek tytoniowych. Marihuana nie pali się jak tytoń, ale palenie jej z fajki tytoniowej nie jest jednak niemożliwe,  o ile dobrze ją nabijesz i odpowiednio rozpalisz.

Czy można palić marihuanę w fajce do tytoniu?

Jak nabić susz do fajki i jak go palić?

Główka fajki tytoniowej jest z reguły większa i może pomieścić więcej suszu. Warto jednak – o ile jest taka możliwość – wybierać tę mniejszych rozmiarów by móc z niej efektywniej korzystać. Fajka tytoniowa wymaga także częstszego czyszczenia, zwłaszcza jeśli nie użyjesz sitka, które zapobiega przedostawaniu się kawałków suszu w głąb fajki.

Susz należy rozdrobnić za pomocą młynka. Nabij nim fajkę tak, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza. Biorąc pod uwagę, że fajka do palenia tytoniu nie ma sprzęgła, warto nabijać susz warstwowo.

Zanim odpalisz zioło, spróbuj się zaciągnąć. Jeśli czujesz jakbyś pił napój przez słomkę, susz jest dobrze ubity. Natomiast jeśli czujesz, jakbyś wciągał powietrze przez pustą słomkę to napakowałeś susz zbyt luźno. Przykładając płomień do suszu równomiernie go rozpalaj i jednocześnie powolnie, ale płynnie zaciągaj powietrze.

Czy można palić zioło z drewnianej fajki?

Na ten temat zdania są podzielone. Zazwyczaj fajka tytoniowa jest wykonana z półporowatego materiału, który idealnie wchłania olejki wytwarzane przez tytoń, ale pączek marihuany zawiera żywicę, która zapycha fajkę i negatywnie wpływa na późniejsze palenie tytoniu. Z tego powodu wielu palaczy zaleca używanie osobnej fajki do każdego rodzaju ziół. Niektórym to jednak nie przeszkadza bo doceniają doznania smakowe i zapachowe jakie oferuje drewno.

Czy warto palić marihuanę w fajce do tytoniu?

Zarówno marihuana jak i tytoń mają swój charakterystyczny smak. Nie bez powodu także, fajki do ich palenia są zbudowane inaczej. Każde zioło pali się w inny sposób. Teraz, gdy już wiesz, że można palić marihuanę w fajce tytoniowej i rozumiesz, że nie jest to do końca idealne rozwiązanie, samodzielnie możesz zdecydować, czy warto to robić.


Źródło: hoj.life

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)