legalizacja marihuany w Niemczech
Rekreacja

Jak to jest być na haju? – etapy działania marihuany

Opublikowany: 19 października, 2022 godz. 8:18 am przez / No Comments

Haj jest jak niezaplanowana i pełna niespodzianek przejażdżka kolejką górską. Jak to jest być na haju? To jednoczesny relaks i euforia, którym oddajesz się bez reszty tracąc poczucie czasu. Świat wydaje się zupełnie inny bo THC wpływa na postrzeganie rzeczywistości. Kolory są intensywniejsze, a dźwięki głośniejsze i chociaż w pewnym momencie to wszystko mija, cieszysz się z powodu tego, co właśnie przeszło przez Twoje ciało. Oczywiście, o ile paliłeś z głową, bo inaczej czeka Cię wyłącznie przykry bad trip.

Jak to jest być na haju?

Upalony marihuaną człowiek czuje jakby był w innym świecie. Można wyraźnie widzieć i słyszeć, czując jednocześnie, że wszystko wokół dzieje się w zwolnionym tempie. Umysł staje się bardziej skoncentrowany i zaczynasz myśleć o rzeczach, o których normalnie byś nie pomyślał.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Zastanawiasz się nad czymś, co wydarzyło się kilka miesięcy temu lub o czymś, co przeczytałeś w książce przed laty. Podczas haju, myśli często nie odnoszą się do niczego, co akurat dzieje się obok.

Kiedy nabierzesz nieco doświadczenia dowiesz się, jaki wpływ ma na Ciebie każdy rodzaj marihuany. Niektóre odmiany sprawią, że poczujesz się zrelaksowany i szczęśliwy. Inne, że będziesz energiczny i rozmowny oraz nabierzesz ochoty na imprezowanie.

jak to jest być na haju

Jakie są etapy działania marihuany?

Haj może ogarnąć ciało w ekspresowym tempie, ale może też następować powoli, nawet kilka godzin. W zależności od ilości marihuany jaką skonsumujesz i jej siły działania możesz spodziewać się efektów trwających od godziny do nawet dobry.

Faza 1

Początek podróży następuje już po kilku zaciągnięciach. Jeśli jesteś początkujący, niska tolerancja THC może sprawić, że odczujesz efekt szybciej i silniej niż doświadczeni palacze. Zauważysz, że jesteś szczęśliwy i zrelaksowany. Twój nastrój będzie rewelacyjny i będziesz się czuł świetnie ze sobą i wszystkimi wokół.

Faza 2

Euforia to drugi etap bycia na haju, który zwykle rozpoczyna się w ciągu kilku minut po spożyciu THC. W tym momencie czujesz się szczęśliwy i podekscytowany. Uśmiech nie schodzi Ci z twarzy i chociaż czujesz się lekko oszołomiony trudno Ci jest zapanować nad niekontrolowanym śmiechem.

Masz ochotę tańczyć i śpiewać największe przeboje. Chcesz przytulić każdego, kogo spotkasz. Czujesz się niezwyciężony chcąc skoczyć z klifu, wzbić się w przestworza i pokonywać największe fale morskie.

Faza 3

Wkrótce nadchodzi kontemplacja i głębokie przemyślenia o życiu, miłości i wszystkim innym co ma dla Ciebie znaczenie. Zaczynasz zastanawiać się, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób to zrobić. Wpadasz na różne pomysły i snujesz plany ich realizacji. Niektórzy twierdzą, że na tym etapie odkryli cel w swoim życiu.

Faza 4

Po pewnym czasie zauważasz, że zaczynasz się niepokoić. Paranoja to jeden z mniej przyjemnych etapów haju. Zaczynasz myśleć negatywnie i bać się, że spotka Cię coś złego. Twój umysł zaczyna lekko wariować, a Ty zaczynasz dostrzegać różne szczegóły i czuć niepokój. Na przykład masz wrażenie, że ktoś Cię obserwuje i chce okraść. Nie martw się! To wszystko jest w Twojej głowie i wkrótce minie.

5 faza, a raczej gastrofaza

Niepowstrzymany apetyt to najdziwniejsza faza bycia na haju. Nagle przypominasz sobie, że nic nie jadłeś od czasu śniadania, a kiszki grają marsza. Zaczynasz mieć ochotę na niezdrowe jedzenie. Od pizzy po hamburgery, lody, frytki i kurczaka, aż po wszelkie słodkości. Jesteś gotowy, by przełknąć wszystko, co tylko weźmiesz do ręki bo masz wrażenie, że nie jadłeś przez tydzień.

Faza 6

Po jedzeniu zaczynasz czuć się zrelaksowany, a efekty działania THC zaczynają powoli zanikać. Nie ma nic złego w tym, żeby wypalić kolejnego jointa i przeżyć wszystko jeszcze raz. Jeśli nie, to nadszedł czas na powrót do rzeczywistości.

Faza 7

Czas na ostatni przystanek. To moment, w którym wiesz, że masz już dość, ale czujesz się usatysfakcjonowany i szczęśliwy bo doświadczyłeś wszystkiego, czego oczekiwałeś od marihuany. Możliwe, że poczujesz się śpiący, Twój umysł zacznie błądzić i koncentracja zdecydowanie spadnie. To dobry moment by zapaść w błogi sen i zregenerować ciało i umysł.


Źródło: homegrowncannabisco.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)