Rekreacja

Filtry do palenia marihuany – czyściej, zdrowiej i smaczniej

Opublikowany: 20 marca, 2023 godz. 3:31 pm przez / No Comments

Powszechnie wiadomo, że palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie inaczej jest z paleniem zioła. Filtry do palenia marihuany zmniejszają niekorzystny wpływ dymu na organizm poprawiając smak i ograniczając liczbę toksyn i czynników rakotwórczych przedostających się do płuc.

Czym jest filtr do palenia marihuany?

Filtr występuje w wielu postaciach. Niektóre filtry do palenia marihuany zostały wykonane ręcznie, podczas gdy inne są masowo produkowane w fabrykach. Firmy produkujące bibułki często oferują zestawy, które zawierają zarówno bletki jak i gotowe filterki. Najczęściej jednak palacze marihuany wykorzystują filtr papierowy, który sami składają.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Wiesz jak wygląda skręcanie jointa? Często wykorzystuje się w nim ręcznie robiony filtr z kartonika, złożony w coś na wzór orgami. Przepływ powietrza przez ten filtr jest zwiększony, ponieważ złożony karton tworzy tunele dla dymu, a sposób jego złożenia zapobiega zapadaniu się filtra podczas palenia i przedostawania materii roślinnej. Co więcej, ten rodzaj filtracji dymu zatrzymuje trochę zanieczyszczeń.

filtry do palenia marihuany

Dlaczego filtrowanie dymu jest istotne?

Niezależnie od tego, czy palisz trawkę przez większość swojego życia, czy dopiero zaczynasz, można śmiało powiedzieć, że zdrowie twoich płuc jest najważniejsze. Czy zastanawiałeś się kiedyś, o co chodzi z tym całym dymem i jego wdychaniem? Niestety, nie jest to samo THC, chociaż wszyscy by chcieli. Dym zawiera szkodliwe toksyny i substancje rakotwórcze, które mogą być szkodliwe dla płuc.

Ponadto, smoła jest produktem ubocznym spalania każdej materii roślinnej, nie tylko tytoniu. Każdy buch jest zatem przesiąknięty paskudną smołą, która dostaje się na twoje usta, a ostatecznie do twoich płuc. To jeden z głównych powodów, dla których możesz odczuwać ból w klatce piersiowej po paleniu marihuany.

Wielu palaczy obawia się, że używanie filtra marihuany zmniejsza spożycie THC

To jest mit. Cząsteczki THC i CBD przechodzą przez filtr, który zatrzymuje jednak toksyny i szkodliwe bakterie. Kiedy użyjesz filtra poczuje również różnicę w smaku. Użycie filtra ułatwia skręcenie idealnego jointa. Co więcej, filtr pozwala wypalić skręta do samego końca, a sam proces palenia jest zdrowszy dla płuc i bardziej higieniczny. Widać więc, że używanie filtra to najlepsza rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić.


Źródło: mooselabs.us

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)