ciepła woda w bongo
Rekreacja

Czy można używać bongo bez wody?

Opublikowany: 17 sierpnia, 2022 godz. 9:23 am przez / No Comments

Bongo używane jest do palenia tytoniu, konopi lub innych substancji ziołowych, a istotnym etapem jego używania jest proces filtracji dymu. Nie bez powodu bongo nazywane jest fajką wodną bo tym, co ma filtrować dym jest właśnie woda. Nasuwa się zatem pytanie – czy można używać bongo bez wody?

Po co wlewa się wodę do bongo?

Na to pytanie właściwie odpowiedziano już we wstępie. Główny cel używania fajek wodnych i wykorzystywania w nich wody nie zmienił się od czasu ich stworzenia. Podczas palenia ziół, czy też marihuany woda zapewnia gładki, schłodzony i oczywiście przefiltrowany dym, który jest łagodny dla płuc.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


czy można używać bongo bez wody

Czy można używać bongo bez wody?

Pozbawienie bonga czynnika odpowiadającego za filtrowanie dymu niesie za sobą pewne konsekwencje. Jak wspomniano, woda pełni ważną rolę podczas palenia z bonga. Pomaga w filtracji i oczyszczaniu dymu, w schłodzeniu go zmniejszając jego szkodliwe działanie na płuca.

Używając bongo bez wody bezpośrednio do płuc wdycha się niefiltrowany dym, a zatem mnóstwo szkodliwych i rakotwórczych substancji. Dym jest bardzo szorstki i działa drażniąco na drogi oddechowe. Negatywne skutki takiego palenia odczuwalne będą nawet przez kilka kolejnych dni.

Co ciekawe, naukowcy odkryli, że używanie wody w bongo zmniejsza zawartość THC w marihuanie co konsumentom może nie do końca odpowiadać. Okazuje się, że znaczny procent THC jest tracony w wodzie, a samo bongo niweluje dodatkowe procenty. Oznacza to tyle, że trzeba zużyć więcej zioła żeby osiągnąć haj. Czy to jednak powód, aby rezygnować z filtracji i szkodzić swojemu zdrowiu?

tony greenhand

Podsumowanie

Nie bez powodu bongo nazywane jest fajką wodną. Istotne w jego użytkowaniu jest wykorzystywanie wody do filtracji dymu. Zdarzają się jednak tacy, którzy lubią mocne i szorstkie uderzenia, dlatego używają bongo bez wody. Pozostaje tylko pytanie, jaki w tym sens, skoro nie różni się to od zwykłego palenia jointa?

Jeśli chcesz cieszyć się łagodnym i chłodnym dymem, który jest prawie wolny od szkodliwych toksyn i substancji rakotwórczych, powinieneś wlać do bongo wodę. Możesz urozmaicić palenie stosując różne alternatywy wody do bonga, które dadzą przyjemne i wyjątkowe wrażenia z palenia.


Źródło: everyonedoesit.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)