wpływ temperatury na proces waporyzacji
Rekreacja

Przegrzanie waporyzatora – najczęstsze przyczyny

Opublikowany: 18 sierpnia, 2022 godz. 11:01 am przez / No Comments

Waporyzator jest urządzeniem złożonym z wielu części, które działają jednocześnie, aby umożliwić użytkownikowi waporyzację. Kiedy jeden z elementów przestaje działać prawidłowa waporyzacja jest utrudniona, a czasem niemożliwa. To ważne, aby szybko dostrzec pierwsze oznaki pojawiającego się problemu, który może spowodować przegrzanie waporyzatora, a w konsekwencji doprowadzić do usterki.

Przegrzanie waporyzatora to jeden z najczęściej występujących w tym urządzeniu problemów

Przegrzanie można to łatwo stwierdzić po tym, że urządzenie staje się gorące w dotyku. Czasem waporyzator staje się tak gorący, że ciężko jest z niego korzystać. To ważny sygnał wskazujący na to, że czas na przegląd naszego urządzenia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl


przegrzanie waporyzatora

Najczęstsze przyczyny przegrzewania waporyzatora

Zbyt intensywne użytkowanie

Nieustanne użytkowanie waporyzatora to jedna z głównych przyczyn jego przegrzewania się. Jak każde urządzenie, waporyzator musi mieć ‘przerwę’ w pracy żeby jego elementy mogły się schłodzić i być gotowe do ponownej pracy. Elementy grzewcze waporyzatora oddają ciepło, które rozprzestrzenia się na inne części.

Jeśli czujesz, że urządzenie nabiera zbyt wysokiej temperatury i trudno je utrzymać konieczne jest wyłączenie waporyzatora i umożliwienie mu ostygnięcia. Pamiętaj żeby robić przerwy między kolejnymi sesjami, aby waporyzator ostygł i nie przegrzał się.

Przeładowanie

Ten błąd najczęściej popełniany jest w przypadku waporyzatorów do ziół. Napakowanie zbyt dużej ilości suszu także może przegrzać waporyzator. Duża ilość ziół, to dużo pary i lepszy efekt, ale trzeba znać umiar. Zanim włączysz urządzenie upewnij się, że nie przesadziłeś z ilością suszu.

Jeśli przeładujesz waporyzator będzie musiał pracować na wyższych obrotach żeby podgrzać dodatkową porcję zioła, a tym samym bardziej się nagrzewać. Z drugiej strony ciasno napakowany susz uniemożliwia swobodny przepływ powietrza, przez co będziesz mieć trudności z wdychaniem pary. Pamiętaj, aby użyć optymalnej ilości suszu i nie przeładować waporyzatora.

Mokra marihuana i inne zioła

Przy waporyzacji ziół niezwykle istotne jest, aby zioło było całkowicie suche. Mokre zioło spowoduje wiele problemów z waporyzatorem, które mogą Cię słono kosztować. Używanie mokrego materiału to pewny sposób na przegrzanie waporyzatora. Mokry materiał jest zwarty i gęsty, co ułatwia napakowanie zbyt dużej ilości. Tu wracamy do poprzedniego punktu. Zbyt duża ilość materiału roślinnego równa się przegrzanie urządzenia.

Zapchanie urządzenia

Waporyzator może się przegrzewać także, gdy jest zapchany. Z tego powodu bardzo ważne jest regularne czyszczenie waporyzatora. Podczas inhalacji wydzielane są oleje i żywica, które osadzają się głównie w komorze grzewczej i ścieżce pary. Z czasem nadmiar nagromadzonych zabrudzeń sprawi, że waporyzacja nie będzie już tak przyjemna i czysta. Warto dbać o waporyzator i regularnie go czyścić, zwłaszcza, że jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu przez zaniedbania użytkownika, naprawa w ramach gwarancji prawdopodobnie będzie niemożliwa.


Źródło: everyonedoesit.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)