wpływ temperatury na proces waporyzacji
Rekreacja

Przegrzanie waporyzatora – najczęstsze przyczyny

Opublikowany: 18 sierpnia, 2022 godz. 11:01 am przez / No Comments

Waporyzator jest urządzeniem złożonym z wielu części, które działają jednocześnie, aby umożliwić użytkownikowi waporyzację. Kiedy jeden z elementów przestaje działać prawidłowa waporyzacja jest utrudniona, a czasem niemożliwa. To ważne, aby szybko dostrzec pierwsze oznaki pojawiającego się problemu, który może spowodować przegrzanie waporyzatora, a w konsekwencji doprowadzić do usterki.

Przegrzanie waporyzatora to jeden z najczęściej występujących w tym urządzeniu problemów

Przegrzanie można to łatwo stwierdzić po tym, że urządzenie staje się gorące w dotyku. Czasem waporyzator staje się tak gorący, że ciężko jest z niego korzystać. To ważny sygnał wskazujący na to, że czas na przegląd naszego urządzenia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


przegrzanie waporyzatora

Najczęstsze przyczyny przegrzewania waporyzatora

Zbyt intensywne użytkowanie

Nieustanne użytkowanie waporyzatora to jedna z głównych przyczyn jego przegrzewania się. Jak każde urządzenie, waporyzator musi mieć ‘przerwę’ w pracy żeby jego elementy mogły się schłodzić i być gotowe do ponownej pracy. Elementy grzewcze waporyzatora oddają ciepło, które rozprzestrzenia się na inne części.

Jeśli czujesz, że urządzenie nabiera zbyt wysokiej temperatury i trudno je utrzymać konieczne jest wyłączenie waporyzatora i umożliwienie mu ostygnięcia. Pamiętaj żeby robić przerwy między kolejnymi sesjami, aby waporyzator ostygł i nie przegrzał się.

Przeładowanie

Ten błąd najczęściej popełniany jest w przypadku waporyzatorów do ziół. Napakowanie zbyt dużej ilości suszu także może przegrzać waporyzator. Duża ilość ziół, to dużo pary i lepszy efekt, ale trzeba znać umiar. Zanim włączysz urządzenie upewnij się, że nie przesadziłeś z ilością suszu.

Jeśli przeładujesz waporyzator będzie musiał pracować na wyższych obrotach żeby podgrzać dodatkową porcję zioła, a tym samym bardziej się nagrzewać. Z drugiej strony ciasno napakowany susz uniemożliwia swobodny przepływ powietrza, przez co będziesz mieć trudności z wdychaniem pary. Pamiętaj, aby użyć optymalnej ilości suszu i nie przeładować waporyzatora.

Mokra marihuana i inne zioła

Przy waporyzacji ziół niezwykle istotne jest, aby zioło było całkowicie suche. Mokre zioło spowoduje wiele problemów z waporyzatorem, które mogą Cię słono kosztować. Używanie mokrego materiału to pewny sposób na przegrzanie waporyzatora. Mokry materiał jest zwarty i gęsty, co ułatwia napakowanie zbyt dużej ilości. Tu wracamy do poprzedniego punktu. Zbyt duża ilość materiału roślinnego równa się przegrzanie urządzenia.

Zapchanie urządzenia

Waporyzator może się przegrzewać także, gdy jest zapchany. Z tego powodu bardzo ważne jest regularne czyszczenie waporyzatora. Podczas inhalacji wydzielane są oleje i żywica, które osadzają się głównie w komorze grzewczej i ścieżce pary. Z czasem nadmiar nagromadzonych zabrudzeń sprawi, że waporyzacja nie będzie już tak przyjemna i czysta. Warto dbać o waporyzator i regularnie go czyścić, zwłaszcza, że jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu przez zaniedbania użytkownika, naprawa w ramach gwarancji prawdopodobnie będzie niemożliwa.


Źródło: everyonedoesit.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)