Rekreacja

Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Opublikowany: 9 czerwca, 2023 godz. 2:45 pm przez / No Comments

Udowodniono, że medyczna marihuana pomaga w nudnościach, leczeniu bólu, zasypianiu, depresji i leczeniu raka, zwłaszcza podczas chemioterapii. Wielu pacjentów kupuje marihuanę w aptekach by leczyć różne dolegliwości, ale nie każdy z nich wie, czy medyczna marihuana ma działanie psychoaktywne, czyli czy wywołuje tzw. haj.

Przed legalizacją marihuany do celów medycznych w zioło zaopatrywano się na czarnym rynku

Najpopularniejszymi sposobami konsumpcji były jointy i ciasteczka, ale te metody nie pozwalały na precyzyjne dawkowanie THC. Czasami powodowało to, że pacjent czuł się lepiej fizycznie, ale niekiedy działanie marihuany było tak silne, że konsument nie mógł z łatwością prowadzić normalnego życia i zajmować się codziennymi obowiązkami.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl


Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Struktura chemiczna THC jest podobna do naturalnie wytwarzanego przez organizm anandamidu. Podobieństwa strukturalne pozwalają organizmowi rozpoznać THC i zmienić normalną komunikację mózgową. Wpływają na obszary mózgu, które wpływają na przyjemność, pamięć, myślenie, uwagę, ruch, koordynację oraz percepcję zmysłową i czasową. Z powodu tego podobieństwa THC jest w stanie przyłączać się do cząsteczek zwanych receptorami kannabinoidowymi na neuronach w tych obszarach mózgu i aktywować je, zakłócając różne funkcje psychiczne i fizyczne. THC, które działa poprzez receptory kannabinoidowe, może również aktywować system nagrody w mózgu, który obejmuje obszary kontrolujące reakcje na zdrowe, przyjemne zachowania, takie jak seks i jedzenie.

Większość surowców farmaceutycznych w aptekach ma wysoką zawartość THC. Kontrolowanie ilości spożywanego THC, a zatem właściwe dawkowanie jest sposobem na zrównoważone działanie medycznej marihuany, z której chcesz czerpać korzyści terapeutyczne, ale nie odczuwać silnego psychoaktywnego haju. W uniknięciu takiego efektu może także pomóc jednoczesne przyjmowanie CBD.

Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Marihuana sprzedawana w aptekach na receptę ma dokładnie oznaczoną siłę działania i składniki, a jej jakość i bezpieczeństwo stosowania potwierdzone są wieloma testami laboratoryjnymi. Towar z czarnego rynku nie jest wnikliwie sprawdzany dlatego nigdy nie ma pewności, co się kupuje. Nawet jeżeli czarnorynkowa marihuana jest opisana, to z reguły wartości podane na etykiecie nie pokrywają się z rzeczywistością. Trudno zatem przewidzieć jej dokładny efekt.

Ważne jest, aby przed stosowaniem medycznej marihuany z apteki lub ogólnodostępnych produktów konopnych skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym terapeutą konopnym. Marihuana może wchodzić w interakcje z lekami, które stosujesz, albo możesz być narażony na inne ryzyko, o którym powinieneś wiedzieć.


Źródło: lookah.com


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)