Rekreacja

Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Opublikowany: 9 czerwca, 2023 godz. 2:45 pm przez / No Comments

Udowodniono, że medyczna marihuana pomaga w nudnościach, leczeniu bólu, zasypianiu, depresji i leczeniu raka, zwłaszcza podczas chemioterapii. Wielu pacjentów kupuje marihuanę w aptekach by leczyć różne dolegliwości, ale nie każdy z nich wie, czy medyczna marihuana ma działanie psychoaktywne, czyli czy wywołuje tzw. haj.

Przed legalizacją marihuany do celów medycznych w zioło zaopatrywano się na czarnym rynku

Najpopularniejszymi sposobami konsumpcji były jointy i ciasteczka, ale te metody nie pozwalały na precyzyjne dawkowanie THC. Czasami powodowało to, że pacjent czuł się lepiej fizycznie, ale niekiedy działanie marihuany było tak silne, że konsument nie mógł z łatwością prowadzić normalnego życia i zajmować się codziennymi obowiązkami.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Struktura chemiczna THC jest podobna do naturalnie wytwarzanego przez organizm anandamidu. Podobieństwa strukturalne pozwalają organizmowi rozpoznać THC i zmienić normalną komunikację mózgową. Wpływają na obszary mózgu, które wpływają na przyjemność, pamięć, myślenie, uwagę, ruch, koordynację oraz percepcję zmysłową i czasową. Z powodu tego podobieństwa THC jest w stanie przyłączać się do cząsteczek zwanych receptorami kannabinoidowymi na neuronach w tych obszarach mózgu i aktywować je, zakłócając różne funkcje psychiczne i fizyczne. THC, które działa poprzez receptory kannabinoidowe, może również aktywować system nagrody w mózgu, który obejmuje obszary kontrolujące reakcje na zdrowe, przyjemne zachowania, takie jak seks i jedzenie.

Większość surowców farmaceutycznych w aptekach ma wysoką zawartość THC. Kontrolowanie ilości spożywanego THC, a zatem właściwe dawkowanie jest sposobem na zrównoważone działanie medycznej marihuany, z której chcesz czerpać korzyści terapeutyczne, ale nie odczuwać silnego psychoaktywnego haju. W uniknięciu takiego efektu może także pomóc jednoczesne przyjmowanie CBD.

Czy medyczna marihuana wywołuje haj?

Marihuana sprzedawana w aptekach na receptę ma dokładnie oznaczoną siłę działania i składniki, a jej jakość i bezpieczeństwo stosowania potwierdzone są wieloma testami laboratoryjnymi. Towar z czarnego rynku nie jest wnikliwie sprawdzany dlatego nigdy nie ma pewności, co się kupuje. Nawet jeżeli czarnorynkowa marihuana jest opisana, to z reguły wartości podane na etykiecie nie pokrywają się z rzeczywistością. Trudno zatem przewidzieć jej dokładny efekt.

Ważne jest, aby przed stosowaniem medycznej marihuany z apteki lub ogólnodostępnych produktów konopnych skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym terapeutą konopnym. Marihuana może wchodzić w interakcje z lekami, które stosujesz, albo możesz być narażony na inne ryzyko, o którym powinieneś wiedzieć.


Źródło: lookah.com


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)