ciepła woda w bongo
Rekreacja

Ciepła woda w bongo – wpływ na palenie i haj

Opublikowany: 14 października, 2022 godz. 1:38 pm przez / No Comments

Zapytaj dowolną grupę palaczy marihuany o idealną temperaturę wody do bonga, a dyskusja szybko się nie skończy. Jedni są zwolennikami wykorzystywaniu kostek lodu w bongo, aby dym bym chłodniejszy a palenie przyjemniejsze, a inni twierdzą, że to ciepła woda w bongo zapewnia lepsze doznania i zwiększa haj.

Zimna vs. ciepła woda w bongo

Woda w bongo jest zdecydowanie Twoim przyjacielem. Filtrowanie dymu z marihuany przez wodę obniża ilość substancji toksycznych przy jednoczesnym zachowaniu większości THC.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Szkodliwe substancje zostają uwięzione w wodzie, podczas gdy reszta cząsteczek  przechodzi przez nią. Badania sugerują, że dym z marihuany, który został przefiltrowany przez wodę, ma mniejszy negatywny wpływ na układ odpornościowy niż dym niefiltrowany.

dodawanie lodu do bonga

Palenie z bonga wypełnionego zimną wodą z dodatkiem lodu jest gładkie, ale może być trudne. Można je porównać do oddychania na dużym mrozie, co niejednokrotnie podrażnia gardło.

Zimna woda może także gromadzić więcej żywicy wewnątrz bonga. Podpalając materiał roślinny, żywica konopna topi się i tworzy gęsty, lepki dym. Kiedy żywica przepływa przez zimne bongo, część może stwardnieć z powodu radykalnej zmiany temperatury. Z tego powodu uważa się, że podczas palenia z bonga z zimną wodą wewnątrz niego gromadzi więcej żywicy.

Ciepła woda w bongo bywa miłym, nowym doświadczeniem. Niektórzy twierdzą, że palenie jest jedwabiście gładkie, a haj silniejszy. Ciepła para przypomina oddychanie przyjemnym, wilgotnym powietrzem w saunie lub łaźni parowej. W bongo z ciepłą wodą gromadzi się także mniej żywicy, co umożliwia wdychanie większej ilości substancji.

Ciepła woda, ale nie gorąca

Woda wlewana do bongo nie może być zbyt gorąca. Po pierwsze może sprawić, że szkło pęknie, co ma miejsce zwłaszcza przy nagłej zmianie temperatury, a wtedy można się poparzyć. Po drugie po wlaniu gorącej wody szkło szybko się nagrzewa, a to także szybka droga do poparzeń jeśli chwycisz bongo. Gorąca para także może być niebezpieczna nie tylko dla skóry, ale i dla dróg oddechowych.

jak palić z bongo

Podsumowanie

Wykorzystanie ciepłej, ale nie gorącej wody w bongo wpływa na jakość palenia. Woda o wyższej temperaturze może działać łagodnie na gardło i zapewnić gładkie palenie. Z kolei zimna woda szybko schładza dym, który jest gęsty i mleczny.

Jaką temperaturę powinna mieć woda? To zależy to od preferencji każdego palacza. Niektórzy lubią dorzucić do palenia kostki lodu, podczas gdy inni uważają, że takie palenie jest dużo mniej przyjemne i wlewają do bongo ciepłą wodę. W takim wypadku należy pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca. Nie tylko może uszkodzić bongo, ale także doprowadzić do poparzeń.

Być może kiedyś będą badania sprawdzające, czy temperatura wody naprawdę ma wpływ na palenie z bonga i intensywność haju, ale póki co nie zanosi się na to.


Źródło: cannigma.com, herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)