palenie marihuany przed snem
Rekreacja

Jak wygasić jointa i przechować go na później?

Opublikowany: 13 października, 2022 godz. 3:19 pm przez / No Comments

Joint to kultowy sposób konsumpcji konopi indyjskich. Co zrobić jeśli nie wypalisz go od razu? Jak wygasić jointa i przechować go na później? 

Co się dzieje z marihuaną w niedopalonym joincie?

Podczas procesu spalania w skręcie dużo się dzieje. Kannabinoidy przechodzą dekarboksylację, podczas której THCa i CBDa są przekształcane w THC i CBD. Podobnie jest w przypadku terpenów i flawonoidów.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Zmiany te zachodzą bardzo szybko, dlatego chcąc odłożyć jointa na później trzeba prawidłowo zatrzymać proces spalania i zapobiec niszczeniu drogocennych związków. Niestety, nie tylko ciepło powoduje degradację. Czas również ma znaczenie. Im dłużej joint będzie czekał na ponowne zapalenie, tym więcej mocy straci. Co więcej, w połowie wypalony joint traci sporo wilgoci, a to oznacza, że po ponownym zapaleniu będzie bardziej wysuszony i mniej smaczny, a sam dym ostrzejszy.

Jak wygasić jointa i przechować go na później?

Jak wygasić jointa i przechować go na później?

Najwiekszą uwagę zawrócić należy na zapaloną część jointa, która po spaleniu zamienia się w popiół i odpada. Metody wygaszania jointa są właściwie podobne do tych wykorzystywanych w przypadku papierosów.

Najprostszym sposobem wygaszenia jointa jest odcięcie dopływu powietrza. Można wykorzystać do tego szklaną tubkę na jointa lub piasek. Raczej nie sięgaj po plastikowe tubki rurki bo mogą się stopić.

Innym sposobem jest dociśnięcie żarzącej się końcówki jointa do płaskiej powierzchni, np. dna popielniczki. Należy to robić delikatnie żeby nie zgiąć i nie złamać skręta.

Kolejny sposób to opukiwanie jointem o brzeg popielniczki. Tu także należy uważać żeby nie zniszczyć jointa. Można go obracać  jednocześnie ocierając żarzącą się końcówką o brzeg popielniczki az odpadnie.

Czy woda to dobry pomysł? Tak pod warunkiem, że nie zamoczysz jointa bo nie da się go ponownie zapalić. Zamiast niej, lepiej sięgnąć po nożyczki lub obcinarkę do cygar.

Kiedy już wygasisz jointa pamiętaj o jego prawidłowym przechowywaniu.

czy susz CBD można palić 

Jak długo można przechowywać jointa?

Im szybciej ponownie zapalisz jointa, tym lepiej będzie smakował. Po prawidłowym wygaszeniu i przechowywaniu można ponownie zapalić nawet kilka dni później.

W rzeczywistości ponowne odpalanie wygaszonego i przechowywanego jointa nie jest obszarem badań naukowych, a zatem żadne z nich nie wykazują szczegółów procesu degradacji zawartych w nim związków. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej zostawisz niedopalonego jointa, tym będzie on bardziej suchy i dużo słabszy.

Niektórzy konsumenci marihuany uważają smak jointa za kluczowy w całym paleniu, przez co są zdecydowanymi przeciwnikami ich wygaszania i ponownego odpalania po pewnym czasie. Prawdą jest, że smak nie będzie taki sam, jak przy pierwszym zapaleniu, ale  jeśli chcesz tylko zwiększyć swój haj lub przedłużyć go, to w tym momencie smak zioła nie wydaje się być najistotniejszy.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)