Rekreacja

Zepsuta marihuana – po czym ją rozpoznać?

Opublikowany: 13 kwietnia, 2023 godz. 10:19 am przez / No Comments

Często używasz marihuany? Prawdopodobnie przynajmniej raz zadałeś sobie pytanie „Czy moja marihuana jest zepsuta?”. W zależności od tego, jak stary jest twój zapas, istnieje duże ryzyko, że twoje zioło się zepsuło. Niezależnie od tego, czy kupiłeś je ponad miesiąc temu, czy nawet rok temu ważne jest, aby wiedzieć po czym poznać zepsute zioło, zwłaszcza jeśli planujesz je palić.

Jak wygląda zepsuta marihuana?

Istnieje kilka sposobów, aby stwierdzić, czy twoje zioło się zepsuło. Przede wszystkim dokładnie je obejrzyj. Czy wygląda podejrzanie? Jak coś, czego nie chciałbyś zapalić? Wyrzuć je.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Spożywanie przeterminowanej marihuany jest prawie bezcelowe. Zawartość THC z czasem ulega degradacji, a jeśli marihuana jest naprawdę stara, pojawi się na niej pleśń. Podczas gdy niektóre formy pleśni mogą być widoczne dla oka (białe plamki, czarne plamki, kłaczki), czasami pleśń znajduje się na wewnętrznym pąku i nie można jej zobaczyć z zewnątrz. Dlatego ważne, aby rozłamać pączek i sprawdzić, czy nie ma śladów pleśni. Jeśli wygląda normalnie, zioło pomyślnie przeszło pierwszy test.

legalizacja marihuany w Niemczech

Jak pachnie zepsuta marihuana?

Twoje zioło powinno ładnie pachnieć. Terpeny nadają konopi różnorodne zapachy. Twoje zioło nie pachnie niesamowicie? Prawdopodobnie jest zepsute. Zapach stęchlizny świadczy o tym, że twoje zioło może być spleśniałe.

Jeśli nie przechowujesz marihuany prawidłowo, może ona przyjąć zapach pojemnika, co także stanowi sygnał ostrzegawczy. Twoje zioło nigdy nie powinno pachnieć niczym innym niż zioło. Marihuana w ogóle nie ma aromatu? Najprawdopodobniej jest stara i nie masz co liczyć na przyjemny haj.

zepsuta marihuana

Poczuj to!

Dotykanie pączków to świetny sposób na stwierdzenie, czy marihuana jest zepsuta. Marihuana jest wilgotna? Rozpada się w rękach? Jest zbyt sucha i zbita? Wyrzuć ją.

Świeże zioło będzie lekko wilgotne, będzie miało pyszny aromat, będzie gęste i sprężyste. Z drugiej strony marihuana, która jest zbyt wilgotna, jest stara, podobnie jak ta, która jest zbyt sucha. Pąki, które wyglądają na zbyt gęste i stały się twarde jak skała, również są stare i należy je wyrzucić.

Palić, czy nie palić?

Jeżeli twoja marihuana pomyślnie przeszła test wyglądu, zapachu i dotyku – masz zielone światło i możesz sobie zapalić. Jeśli twoje zioło nie przeszło powyższych testów, nadszedł czas, aby ocenić, gdzie i jak przechowujesz swoje zapasy. Przy prawidłowym przechowywaniu marihuana powinna ci służyć przez długi czas.


Źródło: herb.co

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)