Wiadomości

Legalizacja marihuany w Niemczech – 3 krzaki i 25 gramów

Opublikowany: 12 kwietnia, 2023 godz. 12:27 pm przez / No Comments

Legalizacja marihuany w Niemczech coraz bliżej? Ministrowie Lauterbach i Özdemir przedstawili nowe plany dotyczące reform konopi indyjskich. Konsumpcja marihuany powinna być w przyszłości legalna pod pewnymi warunkami, m.in. posiadanie maksymalnie 25 gramów, a uprawa dozwolona w ilości maksymalnie trzech roślin.

Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) chce stopniowo zalegalizować posiadanie marihuany

Na konferencji prasowej z ministrem rolnictwa Cemem Özdemirem (Zieloni) Lauterbach mówił o modelu dwufilarowym.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


W związku z tym uprawa i sprzedaż powinna być początkowo możliwa w specjalnych stowarzyszeniach, tak zwanych klubach konopnych. Tam również powinien być dozwolony zakup maksymalnie 25 gramów marihuany. W ciągu miesiąca zakup do 50 gramów marihuany powinien stać się legalny. Należy również zezwolić na prywatną uprawę do trzech roślin.

W drugim etapie sprzedaż za pośrednictwem licencjonowanych sklepów specjalistycznych ma zostać przetestowana w modelowych regionach. Całkowita legalizacja marihuany i jej powszechna sprzedaż w sklepach jest zatem na razie wykluczona.

„Celem wprowadzanych zmian jest uczynienie konsumpcji marihuany bezpieczniejszą. Chodzi o kontrolowane dostarczanie marihuany dorosłym w wyraźnie postawionych granicach.” – powiedział Lauterbach – “Chcemy walczyć z czarnym rynkiem, chcemy odepchnąć przestępczość narkotykową.”

legalizacja marihuany w Niemczech

Legalizacja marihuany w Niemczech – dotychczasowa polityka antynarkotykowa to farsa?

Lauterbach opisał poprzednią politykę kontroli konopi indyjskich jako „nieudaną”. Liczba przestępstw narkotykowych rejestrowanych w całym kraju od lat rośnie. Zaostrzenie prawa karnego prowadzi donikąd. Lauterbach, zapytany, czy częściowo legalne używanie konopi indyjskich w sąsiedniej Holandii posłużyło jako model dla reformy w Niemczech, powiedział, że nie, ale model holenderski został wykorzystany jako przewodnik po tym, czego nie robić.


Źródło: spiegel.de

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)