Wiedza i Konopie

Wypadanie włosów – czy można je powstrzymać?

Opublikowany: 13 czerwca, 2023 godz. 1:39 pm przez / No Comments

Piękna fryzura to jeden z wyznaczników ludzkiego piękna. Nie bez powodu zatem wypadanie włosów to coś, co w równym stopniu niepokoi zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jakie są przyczyny wypadania włosów i czy można ten proces powstrzymać?

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów jest zaburzeniem, które jest spowodowane przerwaniem cyklu produkcji włosów w organizmie. Może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, ale dotyczy głównie skóry głowy. Wypadanie włosów może być tymczasowe lub trwałe. Może wystąpić w wyniku dziedziczności, zmian hormonalnych, schorzeń lub jako normalny proces starzenia. Chociaż wypadanie włosów może być różnego rodzaju, zasadniczo dzieli się je na dwa typy, tj. męskie i żeńskie. U mężczyzn wypadanie włosów może rozpocząć się w dowolnym momencie po okresie dojrzewania i postępować przez kolejne lata. U kobiet włosy najpierw powoli przerzedzają się na całej skórze głowy.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


wypadanie włosów

Jak można ograniczyć wypadanie włosów?

Utrzymuj zdrową dietę

Włącz produkty bogate w witaminy i minerały, zwłaszcza te, które zawierają żelazo, cynk, białko i biotynę. Nasiona konopne są dobrym źródłem naturalnego białka i zawierają znaczną ilość wszystkich niezbędnych aminokwasów odżywczych.

Świadomie używaj produktów do mycia i pielęgnacji włosów

Wybieraj produkty do włosów, które są delikatne i wolne od chemikaliów. Unikaj tez używania zbyt dużej ilości ciepła na włosach ograniczając używanie suszarki, prostownicy i lokówki.

Jednym z coraz częściej używanych do pielęgnacji włosów produktów  jest olej z nasion konopi. Jest pozyskiwany naturalnie z nasion konopi, które zawierają Omega-3 i Omega-6. Olej z nasion konopi jest surowy, tłoczony na zimno i pomaga utrzymać równowagę hormonalną, która jest jedną z przyczyn wypadania włosów. Ponadto pomaga utrzymać nawilżenie i odżywienie włosów i skóry głowy, zapewniając zdrowe i piękne włosy przy regularnym stosowaniu.

Możesz również sięgnąć po konopne szampony i odżywki do włosów. Zastąp więc wszystkie nieprzyjazne chemicznie środki do pielęgnacji włosów naturalnymi produktami i nie zapomnij stosować oleju z nasion konopi. Właściwa pielęgnacja z obfitym odżywieniem olejem z nasion konopi mogą zdziałać cuda dla wzrostu i kondycji włosów.

Unikaj ostrych zabiegów chemicznych

Nadużywanie chemikaliów, takich jak farby do włosów, rozjaśniacze i kosmetyki prostujące, mogą uszkodzić włosy i doprowadzić do ich wypadania.

Utrzymuj skórę głowy w czystości

Regularnie myj włosy delikatnym szamponem, aby skóra głowy była czysta i wolna od nadmiaru sebum i brudu.

Ograniczaj stres

Stres jest głównym czynnikiem powodującym wypadanie włosów. Znajdź sposoby radzenia sobie ze stresem poprzez zajęcia takie jak joga, medytacja lub ćwiczenia.

Wysypiaj się

Odpowiednia ilość snu może pomóc zredukować stres, a tym samym promować zdrowy wzrost włosów i utrzymywać je w dobrej kondycji.

Poszukaj profesjonalnej pomocy

Jeśli doświadczasz nadmiernego wypadania włosów, ważne jest, aby zwrócić się o profesjonalną pomoc do dermatologa lub trychologa, aby ustalić przyczynę i rozpocząć odpowiednie leczenie.


Źródło: hempworks.in

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)