co to jest waporyzacja
Waporyzacja konopi

Wpływ temperatury na proces waporyzacji

Opublikowany: 26 października, 2022 godz. 1:21 pm przez / No Comments

Konopie zawierają ponad sto różnych kannabinoidów, ponad dwieście terpenów i kilkadziesiąt flawonoidów. Każdy z tych związków ma inny punkt wrzenia, a ustawiając waporyzator na właściwą temperaturę, możesz je łatwo wyizolować. Jaki jest wpływ temperatury na proces waporyzacji?

Zakres temperatur waporyzacji najczęściej dzieli się na trzy zakresy: niska, średnia i wysoka

Każda temperatura ma za zadanie uwalniać określone związki. Obecnie większość waporyzatorów posiada regulację temperatury, co jest sporym ułatwieniem przy ustawianiu urządzenia.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Niska temperatura (154°C – 165°C)

Osoby używające konopi wyłącznie w celach leczniczych nie chcą doświadczać przytłaczającego efektu. Musisz wykonywać codzienne czynności podczas przyjmowania konopi? Waporyzacja w niskiej temperaturze zapewnia uwalnianie związków, zapewniając łagodny i produktywny efekt leczniczy.

Wprawdzie waporyzacja w niskich temperaturach powoduje uwalnianie THC, ale pacjenci często stwierdzają, że efekty nie są tak silne, jak waporyzacja zioła w wyższych temperaturach. W takich temperaturach smak zioła jest również subtelny, z wyraźnym posmakiem odparowanych terpenów.

Terpeny, które uwalniane są w niskich temperaturach to przede wszystkim pinen i kariofilen. Badanie opublikowane w 2011 roku w The British Journal of Pharmacology and Chemotherapy opisuje pinen jako „inhibitor acetylocholinesterazy”. Oznacza to, że poprawia pamięć, zapobiegając rozpadowi neuroprzekaźnika acetylocholiny. Zatrucie THC może czasami powodować przejściowe deficyty pamięci krótkotrwałej u pacjentów, a to jest coś, co pinen może skutecznie złagodzić.

Kariofilen znany jest ze swojego silnego działania przeciwzapalnego. Ten terpen stał się ulubieńcem pacjentów medycznej marihuany.

wpływ temperatury na proces waporyzacji

Średnia temperatura (165°C – 187°C)

Oprócz uwalniania większej ilości THC, podkręcenie temperatury zapewnia również uwalnianie terpenów, takich jak mircen i limonen

Mircen powoduje zwiększoną przepuszczalność przez barierę krew-mózg. Pomaga to kannabinoidom, takim jak THC, w przekraczaniu bariery, a tym samym prowadzi do silniejszych efektów. Ponadto mircen jest popularny ze względu na właściwości przeciwbólowe i uspokajające. Ma także silne działanie przeciwlękowe oraz pomocny jest w przypadku bezsenności i zaburzeń snu.

Z kolei limonen jest terpenem, który oferuje korzyści takie jak poprawa nastroju i zwiększone uczucie euforii. Obie cechy prowadzą do tego, że jest skuteczny w leczeniu lęku, depresji i stresu.

Wysoka temperatura (187°C – 221°C)

Waporyzacja w temperaturach przekraczających 221 stopni Celsjusza bliska jest procesom spalania, dlatego ważne jest, aby jej nie przekraczać. Wykorzystując wysoką temperaturę na pewno wyekstrahujesz THC, ale jeśli chodzi o terpeny, pozostaje niewiele związków. Główny z nich to linalol znany ze swoich właściwości uspokajających i łagodzących stany lękowe.

Liinalol ma również właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Związek ten często pomaga osobom cierpiącym na bezsenność ze względu na uspokajający charakter.

Wpływ temperatury na proces waporyzacji – podsumowanie

Można powiedzieć, że wysokie temperatury to nie najlepszy wybór jeśli chcesz czerpać korzyści z różnych terpenów, ale jeśli Twoim celem jest złagodzenie intensywnego bólu, to wysoka temperatura będzie pomocna.


Źródło: rxleaf.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)