Wiadomości

Dekryminalizacja narkotyków w stolicy Australii

Opublikowany: 25 października, 2022 godz. 10:14 am przez / No Comments

Australijscy prawodawcy zatwierdzili w czwartek projekt ustawy o  dekryminalizacji posiadania niewielkich ilości narkotyków, w tym psylocybiny, heroiny i kokainy. Dekryminalizacja narkotyków w stolicy Australii nastąpi w przyszłym roku.

Ustawa posła Michaela Petterssona z Partii Pracy

Zgromadzenie Legislacyjne Australijskiego Terytorium Stołecznego (ACT) uchwaliło ustawę od posła Michaela Petterssona z Partii Pracy w głosowaniu 13-6, z pewnymi poprawkami zaproponowanymi przez rząd.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„To rozsądne, oparte na dowodach podejście do polityki narkotykowej.” – powiedział Pettersson o propozycji dekryminalizacji narkotyków w uwagach końcowych przed głosowaniem w czwartek – „Ustawa dotyczy redukcji szkód, ograniczenia interakcji zwykłych ludzi z systemem sądownictwa. (…) „Wojna z narkotykami to nieudana polityka. Nie doprowadziła do zaprzestania używania narkotyków. Nie ograniczyła używania narkotyków.”

Dekryminalizacja narkotyków w stolicy Australii w przyszłym roku

Prawo, które wejdzie w życie w przyszłym roku, aby dać organom ścigania i urzędnikom czas na dostosowanie polityki, sprawi, że posiadanie niewielkich ilości ośmiu narkotyków będzie karane grzywną, ostrzeżeniem lub obowiązkiem uczestnictwa w specjalnym programie leczenia, a nie więzieniem. W przypadku osób, które dobrowolnie ukończą program będzie istniała możliwość uchylenia grzywny.

Limity posiadania narkotyków w ramach nowej polityki dekryminalizacji w Australii

  • kokaina: 1,5 grama
  • heroina: 2 gramy
  • MDMA: 3 gramy
  • metamfetamina: 1,5 grama
  • amfetamina: 2 gramy
  • psylocybina: 2 gramy
  • kwas lizerginowy: 2 miligramy
  • lSD: 2 miligramy

Dekryminalizacja narkotyków w stolicy Australii

Główny sprzeciw zgłosili liberałowie z Canberra Liberals

Uważają, że tak radykalna reforma doprowadzi do zwiększonego używania narkotyków i wzrostu przestępczości na drogach.

„Nie zmieni to liczby osób trafiających do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i nie rozwiąże problemu, który mamy teraz, czyli zbyt małej liczby osób, które mają dostęp do leczenia.” – powiedział Jeremy Hanson, lider partii

Pomimo sprzeciwu ustawę przegłosowano. Teraz nastąpi 12 – miesięczny okres przejściowy, co oznacza, że ​​przepisy wejdą w życie dopiero w październiku 2023 roku. Handel narkotykami w Canberze niezmiennie będzie karany.


Źródło: marijuanamoment.net

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)