Rekreacja

Wax Crumble, czyli koncentrat o strukturze kruszonki

Opublikowany: 19 czerwca, 2023 godz. 12:36 pm przez / No Comments

Wax Crumble  to wosk o strukturze plastra miodu, na który najczęściej mówi się po prostu kruszonka. Jest to forma koncentratu konopi słynącego z wysokiej mocy, przyjaznej dla użytkownika konsystencji i bogatego profilu smakowego.

Jak powstaje WAX Crumble i jakie ma właściwości?

Jest to rodzaj ekstraktu z konopi indyjskich, zwykle Butane Hash Oil (BHO), który jest wytwarzany przez ekstrakcję kannabinoidów i terpenów z konopi indyjskich w celu stworzenia wysoce skoncentrowanego produktu końcowego o unikalnej teksturze. Otrzymany koncentrat jest oczyszczany i utwardzany w suchą, półstałą substancję o miękkiej, kruchej konsystencji – stąd nazwa kruszonka.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Biorąc pod uwagę wysokie stężenie kannabinoidów w kruszonce, zwłaszcza THCA, efekty są zwykle silne, nawet przy niewielkich ilościach. Podczas dabbingu THCA szybko przekształca się w THC, zapewniając szybkie i silne efekty. Zróżnicowany profil terpenowy przyczynia się do tzw. efektu otoczenia, wzmacniając ogólne doznania użytkownika i zapewniając wyjątkowy profil smakowy.

wax crumble

Jak wygląda i pachnie kruszonka z konopi?

Przede wszystkim ten rodzaj koncentratu charakteryzuje się wyjątkową teksturą i wyglądem. Zwykle ma kolor od jasnego bursztynu do złotego, może jednak przybrać także kolor zielony lub jasnobrązowy, w zależności od materiału wyjściowego i przetwarzania. Należy pamiętać, że kolor nie zawsze decyduje o jakości. Wax Crumble ma kruchą teksturę przypominającą plaster miodu, co ułatwia łamanie na małe kawałki (okruchy) do konsumpcji.

Jednym z najbardziej kuszących aspektów kruszonki z konopi jest jej aromat i profil smakowy. Chociaż kruszonka nie ma najwyższej zawartości terpenów spośród innych ekstraktów, dobrze zrobiona będzie ładnie reprezentować kwiat, z procentową zawartością terpenów w zakresie od 1-5%.

Profil smakowy może wahać się od owocowego i cytrusowego do ziemistego i kwiatowego, w zależności od rodzaju użytej marihuany i posiadanego profilu terpenowego. Ta różnorodność zapachów i smaków pozwala użytkownikom odkrywać i cieszyć się ciekawymi doznaniami smakowymi.

Jak spożywać kruszonkę z konopi?

Cannabis Crumble można spożywać na różne sposoby, dzięki czemu jest uniwersalnym koncentratem docenianym przez entuzjastów konopi. Istotna jest jednak jedna rzecz: dekarboksylacja. Pojęcie kruszonka opisuje teksturę produktu, a nie metodę ekstrakcji, przez co ważne jest, aby zwrócić uwagę, czy produkt jest już w formie aktywnej (THC), czy pozostaje w formie kwasowej (THCA). To będzie dyktować, jak najlepiej wykorzystać kruszonkę: waporyzacja, dabbing, gotowanie lub po prostu wzmocnienie mocy kwiatu wykorzystywanego do skręcenia jointa.


Źródło: cannigma.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)