USA zwiększa limit THC
Wiadomości ze Świata

USA zwiększa limit THC dla konopi przemysłowych do 1%

Opublikowany: 4 lutego, 2021 godz. 10:19 am przez / No Comments

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych podniósł poziom THC z 0,5% do 1%. Normy dotyczące konopi przemysłowych zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych pozostają na poziomie 0,3%. Do tej pory możliwe było przekroczenie tej normy o dodatkowe 0,2%. Teraz próg THC wynikający z tzw. zaniedbania wynosić będzie w USA  1%.

Zasady te zostały opracowane jeszcze za rządów Donalda Trumpa, ale opublikowano je dopiero 19 stycznia

„AMS podnosi poziom niedbałego naruszenia do progu 1,0 procent. AMS przyznaje, że niższy próg THC spowoduje większą liczbę niedbałych naruszeń. AMS rozumie również, że czynniki będące poza kontrolą rolników mogą powodować wzrost całkowitego poziomu THC, takie jak genetyka nasion, pogoda i klimat, i mogą przyczynić się do przekroczenia w plonach progu niedbałego naruszenia.”

USA zwiększa limit THC do 1%

Nowe przepisy federalne dają również hodowcom 30 dni zamiast 15 na pobranie próbek swoich upraw w celu uniknięcia zaległości w testowaniu

Przepisy zwiększają również możliwości, dzięki którym hodowca może pozbywać się roślin niezgodnych z przepisami bez korzystania z zarejestrowanej usługi Drug Enforcement Administration lub pod nadzorem organów ścigania.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Wiele z poprzednich zasad się nie zmieni, m.in. wymaganie od laboratoriów analizujących i testujących konopie rejestrację w DEA, czy wykluczenie z przemysłu na 10 lat osób skazanych za przestępstwa związane z substancjami kontrolowanymi.


Potrzebujesz badań analitycznych konopi lub produktów powstałych z ich przetwórstwa? Zleć je U NAS!

badania konopie DNAGwarantujemy, że wykonane zostaną w profesjonalnym laboratorium wyspecjalizowanym tylko i wyłącznie w analizie konopi i produktów pochodnych. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją autentycznych wyników, które są poufne, ponieważ nie są przekazywane osobom trzecim.

DOSTĘPNE PAKIETY BADAŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ


Państwa, które nie chcą opracowywać własnych planów dotyczących konopi, mogą korzystać z wytycznych USDA, ale producenci w tych stanach są zobowiązani do złożenia wniosku i uzyskania licencji od agencji.

Nowe zasady mają wejść w życie 22 marca, jednakże zostaną one prawdopodobnie zamrożone przez administrację Joe Bidena, co jest standardową procedurą podczas zmiany prezydenckiej w przypadku nowych zasad i zmian wydanych przez ustępującego prezydenta.


Źródło: ganjapreneur.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)