identyfikacja konopi badanie DNA
Badania

Nowa technologia bada konopie na podstawie DNA

Opublikowany: 1 lutego, 2021 godz. 3:47 pm przez / No Comments

Czy odmiana konopi, którą kupiłeś jest rzeczywiście tą, którą chciałeś? Czy nie jest to przypadkiem szczep, który wygląda podobnie, ale da zupełnie inny efekt? Takiej pewności nie można było mieć nawet podczas legalnego zakupu. Do dziś. Najnowsza technologia firmy Tikun Olam po raz pierwszy pozwoli dokładnie zidentyfikować konopie za pomocą DNA z małego kawałka rośliny.

Nowa technologia, którą opracowała firma Tikun Olam po raz pierwszy pozwoli na scharakteryzowanie genetycznych cech  odmian konopi. Technologia będzie początkowo wykorzystywana przez samą firmę, ale później docelowo będzie mógł z niej korzystać każdy i zidentyfikować konopie na podstawie DNA rośliny.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Od dziesięcioleci do dnia dzisiejszego, zwłaszcza na nielegalnym rynku, ale także w świecie medycznej marihuany, handlowcy i firmy sprzedają odmiany marihuany pod zachęcającymi nazwami i z super cechami, które warte są sporo pieniędzy. W praktyce czasami okazuje się, że jest to zupełnie inna odmiana niż deklarowana. Wygląda podobnie, ale ma inne właściwości i działanie.


Potrzebujesz badań analitycznych konopi lub produktów powstałych z ich przetwórstwa? Zleć je U NAS!

badania konopie DNAGwarantujemy, że wykonane zostaną w profesjonalnym laboratorium wyspecjalizowanym tylko i wyłącznie w analizie konopi i produktów pochodnych. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją autentycznych wyników, które są poufne, ponieważ nie są przekazywane osobom trzecim.


DOSTĘPNE PAKIETY BADAŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ


CGF, czyli Cannabis Genetic Fingerprint

Jak dotąd najczęściej jedynym sposobem ustalenia, czy rzeczywiście jest to ta konkretna odmiana, był na przykład jej wygląd zewnętrzny. Wpływa na niego jednak wiele czynników, takich jak oświetlenie, środowisko uprawy, nawozy, metody uprawy itp.

Od teraz charakteryzując sekwencję genetyczną każdego szczepu będzie można z całą pewnością wiedzieć, który to szczep, a tym samym zapewnić, że za każdym razem uzyska się ten sam efekt. Takie opracowanie pozwoli również na weryfikację praw firmy do określonej odmiany, np. w celu rejestracji patentów, praw majątkowych itp.

„Tworzymy historię, dzięki wewnętrznemu rozwojowi rewolucyjnego systemu genetycznego do identyfikacji i kontroli szczepów konopi indyjskich na podstawie sekwencji DNA każdej rośliny.” – wyjaśnia genetyk Assaf Shalmon, dyrektor ds. rozwoju naukowego firmy

Obecnie system CGF jest w trakcie etapu „Scale Up”, który ma zapewnić tanią i szybką platformę techniczną do ciągłego użytkowania systemu na dużą skalę. Po zakończeniu tej fazy system będzie gotowy do pracy. Jest wysoce prawdopodobne, że dodatkowo firma lub inna odrębna osoba prawna w jej imieniu będzie również oferować usługę wszystkim zainteresowanym w Izraelu i na całym świecie.

identyfikacja konopi przez DNA

Sprawdzenie charakterystyki rośliny będzie wymagało bardzo szybkiej i prostej procedury ze strony usługobiorcy

Obejmie ona pobranie próbki liścia z rośliny i przesłanie jej do samego badania. W przypadku, gdy próbka będzie spoza granic Izraela, usługobiorca będzie musiał najpierw zadbać o ustalenie DNA z próbki liścia, korzystając z usług laboratoryjnych w kraju pochodzenia, a dopiero potem DNA zostanie przesłane do badań w Izraelu. Po scharakteryzowaniu uzyskany zostanie genetyczny profil badanej rośliny, który zostanie przesłany do klienta w dyskretny i dogodny sposób.


Źródło: xn--4dbcyzi5a.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)