Dermatologiczne

Twój pot ma zapach zioła? Ten problem można rozwiązać!

Opublikowany: 9 lutego, 2022 godz. 2:02 pm przez / No Comments

Pocenie się to naturalny i zarazem niezbędny proces zachodzący w ludzkim organizmie. Jednak ten całkowicie normalny proces i jego przebieg czasem powoduje dyskomfort. Mokre plamy na ubraniu, albo co gorsza nieprzyjemny zapach z pewnością nie pomogą zrobić dobrego pierwszego wrażenia. W przypadku palaczy marihuany pojawia się dodatkowy problem – ich pot nie dość, że ma nieprzyjemny zapach to w dodatku przypomina ten jaki mają spalone liście. Co jednak, jeśli nie jesteś użytkownikiem marihuany, a Twój pot ma zapach zioła?

Palacza marihuany często można ławo rozpoznać

Osoby używające marihuany można rozpoznać po ich ciągłej potrzebie jedzenia, ale nie tylko. Czuć od nich także charakterystyczny zapach palonych konopi. Wyczuwalny jest nie tylko w ubraniu palacza, ale także w pocie. Ten specyficzny i ostry aromat utrzymuje się długo i raczej ciężko jest w mig się go pozbyć.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


„Dlaczego mój pot ma zapach trawy?”

Niektórym osobom wydaje się, że czuć od nich zapach marihuany, chociaż wcale jej nie palili. Dlaczego zatem wyczuwalny jest od nich charakterystyczny zapach, który prawdopodobnie przykuwa uwagę otoczenia?

Przede wszystkim należy zrozumieć skąd ten zapach się bierze. Specyficzny aromat pojawia się w wyniku aktywności bakterii żyjących na powierzchni skóry. Bakterie żywiąc się białkami i tłuszczami zawartymi w pocie rozkładają te substancje organiczne na nienasycone kwasy tłuszczowe i amoniak. To właśnie one odpowiedzialne są za nieprzyjemny zapach, który wyczuwamy.

Czy można zatem pachnieć trawką, kiedy się jej nie pali? Oczywiście, że można! Jednak często ten zapach jest mylący i równie dobrze można przyrównać do zapachu np. czosnku. Warto mieć na uwadze, że im większa liczba bakterii, tym zapach jest intensywniejszy. Na samą intensywność pocenia także wpływ ma wiele różnych czynników związanych z naszym stylem życia i nawykami.

Co zrobić gdy pot ma zapach zioła

Zwracaj uwagę na swój zapach. Dlaczego pot ma zapach zioła?

Może to zabrzmieć dziwnie, ale w przeszłości wielu lekarzy stawiając diagnozę kierowało się właśnie zapachem potu. U chorego na różyczkę wyczuwalny jest zapach świeżego pierza. Tyfus nadaje charakterystyczny zapach ciepłego żytniego chleba. U cukrzyków często wyczuwalny jest aceton, a u chorych na nerki amoniak. Gruźlica to kwaśny zapach octu, białko lub siarka to problemy żołądkowe i jelitowe. Przy niedoborach witaminy D często pojawia się zapach podobny do marihuany. Pot o zapachu marihuany z dodatkiem chloru lub świeżej ryby może wskazywać na chorobę wątroby.

Nagła zmiana zapachu lub ilości wydzielanego potu powinna niepokoić i zdecydowanie wymaga skonsultowania się z lekarzem. Zwracaj uwagę także na inne objawy. Czy nadmiernie chudniesz? Czujesz się nerwowy i źle sypiasz? Każdy objaw ma swoje źródło i może wymagać specjalistycznego leczenia.

Walcz z dyskomfortem i niweluj skutki nadmiernego pocenia

Jeśli wszystko jest w porządku z twoim zdrowiem i regularnie odwiedzasz lekarzy, to nie powinieneś martwić się zbytnio zapachem potu. Jeśli jednak czujesz z tego powodu dyskomfort warto znać sposoby, które pozwolą go skutecznie zniwelować:

  • bierz prysznic dwa razy dziennie
  • codziennie (lub w miarę potrzeby częściej) zmieniaj bieliznę i inną odzież, która była wilgotna od potu
  • wybieraj odzież wykonaną z oddychających i przede wszystkim naturalnych tkanin
  • ogranicz spożywanie soli, ostrych przypraw, kofeiny i alkoholi
  • w miarę możliwości unikaj stresu i niepokoju

Problemy z poceniem można radykalnie rozwiązać za pomocą zastrzyków z toksyny botulinowej. Praca gruczołów potowych w miejscu wstrzyknięcia zostaje zatrzymana na okres nawet 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

W ramach codziennej higieny i pielęgnacji warto stosować Dezodorant CBD. Ten produkt konopny ma formę kremu i stanowi doskonałą i co najważniejsze skuteczną alternatywę dla produktów w aerozolach. Dezodorant zmniejszy ilość wytwarzanego potu, a dodatek prawdziwego olejku z wanilii płaskolistnej i olejku z kwiatów drzewa ylang ylang zapewni orientalną nutę zapachową.

dezodorant konopny CBD BioHemp

Składniki zawarte w kremie sprawiają, że dezodorant jest przyjemny w aplikacji, a po nałożeniu składniki natychmiast wchłaniają się w skórę pozostawiając jedynie przyjemnie dezodorujący, naturalny talk w postaci skrobi tapiokowej oraz naturalnego minerału – kaolinu, inaczej glinki porcelanowej. Kaolin sam w sobie doskonale ogranicza aktywność gruczołów łojowych, a co za tym idzie zmniejsza wydzielanie odoru, powstałego podczas rozkładu potu przez bakterie.

Ekstrakt z kwiatów konopi dodatkowo ogranicza podrażnienia i zaczerwienienia ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Dokładnie przeanalizowany i dobrany skład dezodorantu konopnego w kremie sprawia, że zapewni on poczucie świeżości i komfortu nawet najbardziej wymagającej osobie.


Źródło: fourhundredandtwenty.biz

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)