zioło avb co to jest i jak je wykorzystać
Rekreacja

Czy zioło AVB powoduje haj?

Opublikowany: 13 lutego, 2022 godz. 4:07 pm przez / No Comments

Rekreacyjni użytkownicy marihuany z reguły ją palą. Jednak w ostatnim czasie popularna stała się inna metoda konsumpcji – waporyzacja. Głównie ze względu na to, że jest znacznie zdrowszą alternatywą tradycyjnego palenia. Po zakończeniu procesu waporyzacji zostaje jednak zioło AVB. Czy można je ponownie wykorzystać?

Czym właściwie jest zioło AVB?

AVB oznacza ‘already vaped bud’, czyli po prostu zwaporyzowany pączek, co odnosi się do konopi pozostałych po waporyzacji. Skrót AVB często zamiennie używany jest z ABV‘already been vaped’.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Pomimo poddania procesowi waporyzacji, AVB wciąż zawiera wiele związków, w tym kannabinoidów, które można wykorzystać. To właśnie jedna z zalet waporyzacji – po wapowaniu susz można ponownie użyć. Po paleniu niewiele zostaje.

zioło avb co to jest i jak je wykorzystać

Co to jest waporyzacja?

Waporyzacja polega na podgrzaniu suszu ziołowego do określonej temperatury bez spalania materiału. Pod wpływem ciepła materiał zaczyna wydzielać m.in. kannabinoidy, które w postaci pary wdychane są do płuc.

Nie bez powodu waporyzacja nazywana jest zdrowszą alternatywą palenia.  Podczas wapowania materiał ziołowy (np. susz CBD) nie ulega spaleniu, dzięki czemu nie wdychamy szkodliwych toksyn obecnych w dymie powstającym podczas palenia.

Co więcej, dym z jointa zawiera tylko około 10% kannabinoidów zawartych w suszu. Pozostałe 90% to połączenie niezdrowych produktów ubocznych i szkodliwych substancji. Para powstająca podczas waporyzacji wiąże do 95% wszystkich substancji obecnych w kwiecie konopi.

Jak wygląda i jaka jest moc zioła AVB?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Niektórzy eksperci uważają, że AVB zawiera od 10% do 30% kannabinoidów znajdujących się w pąku przed poddaniem go waporyzacji. Generalnie w AVB po waporyzacji może być nadal sporo różnych związków.

W zależności od temperatury waporyzacji susz może zmienić kolor na nieco zielony, przechodząc w głębszy brązowy odcień. Oczywiście zwaporyzowana marihuana zawiera mniej THC niż przed poddaniem jej procesowi waporyzacji, ale to, co w niej zostało nadal można użyć np. do gotowania.

Nie musisz za każdym razem od razu wykorzystywać AVB. Przechowuj je w hermetycznym pojemniku i zużyj wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jak wykorzystać zioło AVB?

Lecznicze kapsułki THC

Wyobraź sobie, że możesz połknąć kapsułkę z marihuaną zamiast ją palić. To zdecydowanie bardziej dyskretna metoda przyjmowania THC i zdrowsza. Przygotowanie kapsułek z THC jest proste i można do tego celu wykorzystać marihuanę, która była wcześniej waporyzowana. Jest to więc jeden ze sposobów zużycia AVB.

Zanim jednak AVB trafi do kapsułek, musisz połączyć je z olejem kokosowym. Gotowe puste kapsułki najłatwiej jest napełniać strzykawką. Oczywiście dawka zależy od proporcji oleju i zawartych w AVB składników. Najlepiej jest połknąć jedną kapsułkę i zobaczyć jaki będzie efekt.

zioło AVB można wykorzystać by zrobić masło konopne

Masło konopne

Do jego przygotowania potrzebne jest zioło AVB i zwykłe masło lub olej kokosowy. Do przygotowywania konopnego masła stworzono nawet specjalne urządzenia. Żeby zrobić masło konopne można wykorzystać także wolnowar, ale można obejść się bez zaawansowanych technologii używając zwykłego rondelka. Tutaj znajdziesz przepis na masło konopne krok po kroku.

Masło konopne można wykorzystać praktycznie w każdym przepisie, który wymaga masła – na ciasteczka, czy babeczki. Cannabutter to jednak nie tylko słodycze. Można je dodać do kanapek, jajek, czy smażonego kurczaka. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na gotowanie posmaruj masłem konopnym tost lub dodaj je do napoju, pamiętając, że kannabinoidy rozpuszczają się w tłuszczach.

Czy AVB można palić i czy powoduje haj?

Jeśli nie masz nic przeciwko mniej smacznemu dymowi, możesz palić waporyzowaną marihuanę. Jednak wiele terpenów zawartych w marihuanie zostaje bezpowrotnie utraconych podczas procesu waporyzacji, przez co dym może być mniej aromatyczny i smaczny. Bardziej zielony AVB będzie silniejszy niż ten w kolorze brązowym.

AVB może powodować haj, ale wówczas kiedy użyje się go więcej niż miałoby to miejsce w przypadku suszu, który nie był waporyzowany. Generalnie użytkownicy marihuany wolą zużyć AVB do innego celu zamiast je palić.


Źródło: fourhundredandtwenty.org

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)