Wiadomości

Singapur: mężczyzna powieszony za przemyt marihuany

Opublikowany: 26 kwietnia, 2023 godz. 1:04 pm przez / No Comments

Singapur wykonał egzekucję pomimo apelu Biura Praw Człowieka ONZ o pilne ponowne rozważenie konieczności powieszenia, a także wezwań brytyjskiego potentata Richarda Bransona do odstąpienia od egzekucji. Singapur zignorował międzynarodowe wezwania do zniesienia kary śmierci.

Władze Singapuru poinformowały, że więzień skazany za spisek mający na celu przemyt jednego kilograma konopi indyjskich, został powieszony w środę

„Singapurczyk Tangaraju Suppiah, lat 46, miał dzisiaj wykonany wyrok śmierci w kompleksie więziennym Changi.” – powiedział rzecznik Singapurskiej Służby Więziennej

Tangaraju został skazany w 2017 roku za udział w spisku mającym na celu przemyt 1017,9 gramów marihuany, czyli dwukrotność minimalnej ilości wymaganej do wydania wyroku śmierci w Singapurze.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Singapur

Singapur: mężczyzna został skazany na karę śmierci w 2018 roku, a Sąd Apelacyjny podtrzymał tę decyzję

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Singapuru ogłosiło we wtorek, że wina Tangaraju została udowodniona ponad wszelką wątpliwość, gdyż dwa numery telefonów komórkowych, które zdaniem prokuratorów należały do niego, zostały wykorzystane do koordynowania dostaw narkotyków.

W wielu częściach świata – w tym w sąsiedniej Tajlandii – marihuana została zdekryminalizowana, władze zrezygnowały z kar więzienia, przez co organizacje praw człowieka wywierają presję na Singapur, aby zniósł karę śmierci. Kara śmierci jest nadal stosowana w niewielkiej liczbie krajów, głównie z powodu mitu, że zniechęca do popełniania przestępstw.

Rodzina Tangaraju błagała o ułaskawienie, jednocześnie naciskając na ponowny proces. Bezskutecznie. Środowa egzekucja była pierwszą od sześciu miesięcy i dwunastą od zeszłego roku. Singapur wznowił wykonywanie egzekucji w marcu 2022 roku po ponad dwuletniej przerwie. Wśród powieszonych był Nagaenthran K. Dharmalingam, którego egzekucja wywołała globalne oburzenie, ponieważ uznano go za upośledzonego umysłowo.


Źródło: ndtv.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)