płukanie jamy ustnej olejem
Wiedza i Konopie

Płukanie jamy ustnej olejem z nasion konopi

Opublikowany: 12 września, 2022 godz. 10:31 am przez / No Comments

Masz problemy z ciągłym krwawieniem dziąseł i nie wiesz jak sobie z tym radzić? Twój oddech jest nieświeży? A może chcesz kompleksowo zadbać o zdrowie całej jamy ustnej? Płukanie jamy ustnej olejem z nasion konopi może być odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Jak często byłeś zakłopotany podczas wystąpień publicznych lub ile razy próbowałeś powąchać swój oddech, aby sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku? W końcu każdy z nas marzy o hipnotyzującym uśmiechu, który przyciąga uwagę wszystkich.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Ajurweda pomaga dbać o zdrowie jamy ustnej

Płukanie ust olejem to czynność zalecana przez tradycyjną medycynę indyjską, jako ważny element codziennych, rutynowych czynności pozytywnie wpływających na zdrowie jamy ustnej. Istnieją dwa sposoby wykorzystywania oleju do tego celu: Gandusha i Kaval Kriya.

Gandusha Kriya polega na włożeniu dużej ilości oleju do ust i przytrzymaniu go tam przez około 10-15 minut, podczas gdy Kavala Kriya polega na użyciu mniejszej ilości oleju, energicznym płukaniu jamy ustnej i wypluwaniu po 2 – 3 minutach.

Korzyści płukania jamy ustnej olejem z nasion konopi

Zabija szkodliwe bakterie w jamie ustnej

Istnieje około 700 różnych gatunków bakterii, które mogą występować w jamie ustnej, z czego ponad 350 jest w niej obecnych równocześnie. Próchnica zębów, nieświeży oddech i choroby dziąseł mogą być spowodowane przez niektóre rodzaje tych bakterii. W niektórych badaniach stwierdzono, że płukanie ust olejem pomaga zmniejszyć liczbę zarazków i bakterii w jamie ustnej.

Niweluje nieświeży oddech

Nieświeży oddech może być spowodowany różnymi czynnikami. Infekcje, zapalenie dziąseł, czy po prostu zła higiena jamy ustnej. Jama ustna to zdecydowanie nie jest miejsce dla zarazków, a zatem trzeba się ich regularnie pozbywać, używając nici dentystycznej lub płynu do płukania jamy ustnej, który najczęściej zawiera chlorheksydynę. Co zaskakujące, dzięki badaniom naukowym okazało się, że płukanie jamy ustnej olejem jest tak samo skuteczne w eliminowaniu nieświeżego oddechu jak chlorheksydyna.

Zapobiega powstawaniu próchnicy

Próchnica jest spowodowana złą higieną jamy ustnej, nadmiernym spożyciem cukru i gromadzeniem się bakterii, co powoduje powstawanie ubytków w zębach. Zarazki wpływają na resztki jedzenia, powodując powstawanie kwasu, który niszczy szkliwo zębów i sprzyja próchnicy. W kilku badaniach wykazano, że wykorzystanie oleju pomaga zmniejszyć liczbę bakterii jamy ustnej, a tym samym zmniejszyć próchnicę.

Zmniejsza ból i stany zapalne dziąseł

Zapalenie dziąseł charakteryzuje się ich zaczerwienieniem, opuchnięciem i krwawieniem. Zapalenie dziąseł wywoływane jest przez bakterie zawarte w płytce nazębnej, które mogą wywołać stan zapalny i podrażnienie. Płukanie jamy ustnej olejem pielęgnuje dziąsła, zapobiega ich krwawieniu i zmniejsza stany zapalne.

Jak wykonać płukanie jamy ustnej olejem?

Weź łyżkę oleju z nasion konopi do ust i płucz przez 2 – 3 minuty, a następnie wypluj. Zwróć uwagę, aby olej dotarł we wszystkie zakamarki jamy ustnej, także w przestrzenie między zębami.

Tak jak ważne jest codzienne szczotkowanie zębów tak przydatne jest stosowanie dodatkowo oleju, gdyż ta tradycyjna, ale prosta metoda ma zdumiewający wpływ na zdrowie jamy ustnej.


Źródło: hempworks.in

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)