Wiadomości z Polski

Partia Razem interweniuje w sprawie medycznej marihuany

Opublikowany: 26 lutego, 2020 godz. 4:44 am przez / No Comments

Partia Razem murem za legalizacją medycznej marihuany. Luty powoli się kończy i niestety jednocześnie maleją szanse na to, że jeszcze w tym tygodniu pacjenci zrealizują recepty na medyczną marihuanę w aptece. Zapowiadana na ten miesiąc i największa jak do tej pory  dostawa 40 kg suszu wciąż nie dotarła do Polski.

Od momentu, gdy z Kanady do Polski trafiła pierwsza przesyłka z medyczną marihuaną minął ponad rok. Czas ten jest wystarczający na to by spojrzeć prawdzie w oczy i dojść do wniosku, że system po prostu kuleje. Ubiegłoroczne dostawy suszu nie były płynne, a medycznej marihuany w niektórych aptekach nie ma od początku października. Popyt wciąż przewyższa podaż. Jak wiemy terapii, za którą wielu pacjentów płaci nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, nie wolno przerwać. Jak długo jeszcze przyjdzie im czekać na swój lek?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Partia Razem w sprawie legalizacji medycznej marihuany

Partia Razem w obronie medycznej marihuany

Interweniować w tej sprawie postanowiły Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza – Partia Razem. Posłanki przedstawiły ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu kilka pytań. Głównymi tematami rozmów były terminy dostaw leku oraz nie do końca jasna sytuacja wstrzymania partii leku do polskich aptek.

Przede wszystkim chcą się dowiedzieć z czego wynikają przerwy w dostępie leku dla chorych i kiedy w końcu można spodziewać się go w sprzedaży. Jak długo w tej chwili trwa procedura dopuszczenia do obrotu w Generalnym Inspektoracie farmaceutycznym, biorąc pod uwagę dane od 2019 roku? – na to pytanie także oczekują konkretnej odpowiedzi. Dla Magdaleny Biejat i Marceliny Zawiszy istotne jest również czy Ministerstwo Zdrowia podjęło jakiekolwiek kroki by zdiagnozować przyczynę i jak najszybciej rozwiązać problem braku dostępu do medycznej marihuany.

„Może czas na dopuszczenie upraw marihuany medycznej na terenie kraju? Państwowy podmiot produkujący ten lek na potrzeby polskich pacjentów? Zapis obrad parlamentarnego zespołu ds legalizacji marihuany pokazuje, że pomysłów na poprawę sytuacji osób leczących się marihuaną jest sporo!” – czytamy na stronie partii Razem, która póki co apeluje – „Panie Ministrze! Czekamy na odpowiedzi!”


Źródło: partiarazem.pl


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)