Wiadomości z Polski

Legalizacja medycznej marihuany – Polska -100 tys. podpisów szansą na legalizację

Opublikowany: 28 lutego, 2020 godz. 1:18 pm przez / No Comments

Polska – legalizacja medycznej marihuany. Działalność Stowarzyszenia Wolne Konopie od ponad 10 lat ma na celu m.in. doprowadzenie do zalegalizowania marihuany w Polsce, także tej do użytku rekreacyjnego. Obecnie w naszym kraju dopuszczoną do obrotu marihuaną powyżej 0,2% zawartości THC jest jedynie ta do użytku medycznego, którą od nieco ponad roku nabyć można w aptece na receptę.

Oznacza to, że ktokolwiek posiada lub uprawia konopie indyjskie na własny użytek w celach rekreacyjnych, czy nawet leczniczych łamie prawo. Za ten czyn może grozić wysoka kara finansowa i nawet kilkunastoletnia odsiadka.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


100 tys. podpisów szansą na zmianę prawa?

W ostatnim czasie Stowarzyszenie Wolne Konopie przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Już wkrótce pod projektem ustawy każdy z pełnoletnich obywateli będzie mógł złożyć swój podpis. Jak informują Wolne Konopie ta obywatelska inicjatywa ustawodawcza ma na celu zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek. Konkretnie chodzi o to, aby posiadanie do 30 gramów jak i uprawa maksymalnie 4 krzaków konopi indyjskich nie podlegały karze.

legalizacja marihuany polska

Zanim projekt Wolnych Konopi trafi do Sejmu i poddany zostanie głosowaniu musi znaleźć się pod nim 100 tys. podpisów. Składanie ich będzie możliwe od maja. Póki co Stowarzyszenie zachęca wszystkich do zgłaszania uwag i sugestii dotyczących projektu.

Polska legalizacja marihuany – Wesprzyj inicjatywę!

Do chwili obecnej udział w akcji zbierania podpisów zadeklarowało ponad 100 punktów stacjonarnych na obszarze całej Polski i nie tylko. a z każdym dniem przybywają kolejne. Liczba samych aktywistów przekroczyła  już 2 tys. Wciąż można wysyłać swoje zgłoszenia, do czego  Stowarzyszenie Wolne Konopie zachęca:

 „Startujemy w maju – do tego czasu chcemy, żeby podpis można było złożyć w każdym zakątku Polski, a także we wszystkich większych ośrodkach polonijnych na świecie. Jeśli znacie lub prowadzicie jakiś lokal, który chciałby w okresie MAJ-SIERPIEŃ udostępnić listę do podpisu pod postulatami zniesienia kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek – zgłaszajcie się na inicjatywa@wolnekonopie.pl

Tu złożysz swój podpis:

 

Źródło: wolnekonopie.org, facebook.com/Inicjatywa100tys.podpisow


Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)