Wiadomości ze Świata

Nowy Jork dekryminalizuje marihuanę

Opublikowany: 1 sierpnia, 2019 godz. 10:09 am przez / No Comments

Legalizacja marihuany w stanie Nowy Jork . Od poniedziałku za posiadanie małej ilości marihuany w stanie Nowy Jork grozi tylko niewielki mandat. Gubernator Andrew Cuomo postawił sobie za cel pełną legalizację do końca 2019.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacje do terapii
E-RECEPTY, Zaświadczenia
Konsultacje online


Szansa dla setek tysięcy ludzi

Cuomo powiedział, że nowe prawo pozwoli na wyczyszczenie kartoteki dla wszystkich skazanych za posiadanie małych ilości marihuany.
Według danych FBI, w latach 2008-2017 ponad 360 tysięcy osób zostało aresztowanych za posiadanie marihuany. Stanowią oni dużą część odsiadujących wyroki w przepełnionych amerykańskich więzieniach. Odsetek populacji za kratkami w USA jest jednym z najwyższych na świecie.

Legalizacja marihuany w stanie Nowy Jork

Gubernator Cuomo sprzeciwiał się legalizacji przez swoje dwie poprzednie kadencje. Stwierdził, że zmienił zdanie, ponieważ dochód z opodatkowania marihuany pozwoli uratować system metra w Nowym Jorku, który potrzebuje poważnych napraw i ulepszeń.
Raport napisany na zlecenie stanu wskazuje, że wielkość rynku na marihuanę można oszacować pomiędzy 1,7 a 3,5 miliarda dolarów rocznie.

Legalizacja marihuany Nowy Jork

Zielona fala legalizacji konopi

Już 11 stanów oraz Dystrykt Kolumbii w pełni zalegalizowało rekreacyjne użycie marihuany. Pierwszym stanem było Colorado w 2014. Kolejne 15 stanów, w tym teraz Nowy Jork, przegłosowało dekryminalizację.

Marihuana w dalszym ciągu jest nielegalna na szczeblu federalnym. Za prezydentury Baracka Obamy agencje federalne respektowały prawo stanów do stanowienia o sobie, lecz od czasu zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta Departament Sprawiedliwości pozwala prokuratorom na egzekwowanie prawa federalnego nawet w stanach, gdzie marihuana jest legalna.

Nowy dzień dla sprawiedliwości?

“Dajemy wszystkim, którzy ucierpieli na skutek niesprawiedliwych wyroków za marihuanę możliwość oczyszczenia swojej kartoteki. Zmniejszając drakońskie kary, podejmujemy bardzo ważny krok w kierunku naprawy zepsutego i pełnego dyskryminacji systemu sądownictwa karnego” – powiedział gubernator.

źródło: reuters
grafika: greenzipp, vox
Jarosław Stadnik
Latest posts by Jarosław Stadnik (see all)