Wiadomości ze Świata

Nowy premier Wielkiej Brytanii i legalizacja marihuany

Opublikowany: 3 sierpnia, 2019 godz. 11:47 am przez / No Comments

Legalizacja marihuany w Wielkiej Brytanii. Osoby, które od lat otwarcie popierają legalizację marihuany zostały wyznaczone na wysokie stanowiska przez nowego premiera Wielkiej Brytanii.

W tym samym czasie grupa brytyjskich parlamentarzystów jest w Kanadzie z misją dowiedzenia się szczegółów działania polityki konopnej w tym kraju.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Legalizacja marihuany w Wielkiej Brytanii

Nowy premier, Boris Johnson, zatrudnił swojego długoletniego współpracownika, Blaira Gibbsa jako wysokiej rangi doradcę. Obaj pracowali razem w londyńskim ratuszu, gdy Johnson był burmistrzem.

Gibbs przeniesie się na 10 Downing Street z pozycji dyrektora w Centre for Medicinal Cannabis, czyli brytyjskiego zrzeszenia firm zajmujących się medyczną marihuaną i produktami z konopi.

“Nikt już nie widzi prohibicji jako mądrego i odpowiedzialnego rozwiązania”

Blair Gibbs mocno popierał rząd Kanady, gdy ten zalegalizował rekreacyjną marihuanę. Na Twitterze napisał:
“Gdy Zjednoczone Królestwo wreszcie uchwali prawo regulujące rynek rekreacyjnej marihuany, będzie musiało wyciągnąć lekcje z doświadczeń innych, ale też znaleźć rozwiązanie, które najlepiej pasuje do swojej własnej kultury i instytucji”.

Z kolei gdy jedna z najbardziej prominentnych gazet w Wielkiej Brytanii, konserwatywny Times, zapytał go o komentarz na temat rosnącej popularności legalizacji marihuany w społeczeństwie, odpowiedział: “Nikt już nie widzi prohibicji jako mądrego i odpowiedzialnego rozwiązania”.

Legalizacja marihuany Wielkiej Brytanii

Nowy sekretarz także popiera konopie?

Nowy premier Wielkiej Brytanii powierzył funkcję sekretarza kolejnemu zwolennikowi legalizacji. Danny Kruger odniósł się do złotego wieku, gdy “Słońce nie zachodziło nad Imperium Brytyjskim” mówiąc:


Nie musimy zakazywać wszystkiego, co złe. W końcu ludzie w epoce wiktoriańskiej nie wprowadzili prohibicji na alkohol. Uregulowali go, opodatkowali i ograniczali przez społeczną stygmatyzację” – powiedział nowy sekretarz – “Za naszych czasów skutecznie ukróciliśmy dostęp dzieci do alkoholu i ograniczyliśmy nadużywanie go przez dorosłych. Zamiast prohibicji, potrzebujemy starej wiktoriańskiej zasady: umiarkowania.

Parlamentarzyści na misji: marihuana

Grupa brytyjskich parlamentarzystów reprezentujących różne partie polityczne poleciała do Kanady aby dowiedzieć się więcej o działającej tam polityce konopnej. Przewidują oni, że pełna legalizacja w Zjednoczonym Królestwie nastąpi za 5-10 lat.

Chcę żeby rynek [marihuany] został zalegalizowany, uregulowany i odebrany gangom narkotykowym – powiedział David Lammy, przedstawiciel Partii Pracy po powrocie z Kanady.

źródło: buzzfeed
zdjęcia: afp

Jarosław Stadnik
Latest posts by Jarosław Stadnik (see all)