niska tolerancja THC
Rekreacja

Niska tolerancja THC – jakie odmiany dla nowicjuszy?

Opublikowany: 2 czerwca, 2022 godz. 6:21 am przez / No Comments

Marihuana może wywoływać błogostan. Jednak jest rośliną, która wymaga ostrożności od osób sięgających po nią po raz pierwszy oraz dla tych, którzy zrobili sobie od palenia zioła przerwę. Niska tolerancja THC może narazić konsumenta marihuany na kilka typowych skutków ubocznych. Jednych wbije w fotel, inni doświadczą paranoi. Niska tolerancja THC nie oznacza jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z przyjemności palenia.

Więcej wcale nie znaczy lepiej

THC, czyli tetrahydrokannabinol, jest aktywnym związkiem zawartym w marihuanie, który powoduje, że jesteś na haju podczas palenia. W tym momencie najczęściej nasuwa się pytanie ‘Im więcej, tym lepiej?’ – na pewno nie dla palaczy z niską tolerancją THC.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Generalnie to, w jaki sposób dana osoba będzie odczuwać haj uzależnione jest od wielu różnych czynników. Czy jest to odmiana sativa, indica, jaki jest stosunek THC do CBD. Jeśli zawartość THC w marihuanie jest wysoka, a CBD, które może przeciwdziałać zbyt mocnym efektom psychoaktywnym jest niewiele, to bardzo prawdopodobne, że osiągniesz efekt, na który nie byłeś przygotowany.

Wyobraź sobie sytuację, w której palisz czystą sativę, a potrzebujesz relaksu i wyciszenia przed zapadnięciem w spokojny i błogi sen. Efekt palenia będzie zupełnie odwrotny. To dlatego ważne jest dobieranie odmiany do efektu palenia, jaki chce się osiągnąć.

Jakie odmiany są najlepsze dla osób z niską tolerancją THC?

Jak wspomniano wcześniej stosunek CBD do THC ma wpływ na ostateczny efekt, który marihuana wywoła. Wiedząc, jaki efekt chce się osiągnąć można sięgnąć po właściwą odmianę i uniknąć przykrych niespodzianek.

  • efekt mniej intensywny – wyższe stężenie CBD
  • lekko energetyzujący i podnoszący na duchu – średnie THC, dominacja sativy
  • przyjemny relaks – dominacja indica, wyższe stężenie CBD
  • relaks w ciągu dnia – zrównoważona hybryda sativa/indica, średnie THC

Niska tolerancja THC – co zrobić, aby efekt palenia był przyjemny?

Istnieje wiele czynników, które mogą zmienić przyjemny haj w bad trip. Żeby zwiększyć swoje szanse na błogostan bez odczuwania niepokoju , czy paranoi, przygotuj się do palenia.

Przede wszystkim wybieraj odmiany z THC na poziomie 15 – 17%. Dobrze też, jeśli będą miały wysoką zawartość CBD. Jeśli sięgasz po odmianę, której wcześniej nie używałeś – rób to z głową. Zachłanność nie popłaca. Zaciągnij się raz i poczekaj na efekt. Warto palić wśród osób, które mają więcej doświadczenia, które znasz i w towarzystwie których lubisz przebywać.

Warto też dbać o nawadnianie organizmu podczas sesji. Picie wody pomoże też uniknąć drapania i bólu gardła po paleniu marihuany. Nie pal na pusty żołądek. I pamiętaj… nie spiesz się. Palenie to nie maraton kto więcej i szybciej. Najważniejsze jest to żeby dobrze się bawić, czerpać wszystkie korzyści z danego szczepu i cieszyć się przyjemnym efektem palenia.


Źródło: herbiesheadshop.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)