Rekreacja

Miley Cyrus „Flowers” – hit nawiązujący do palenia zioła?

Opublikowany: 20 lutego, 2023 godz. 12:06 pm przez / No Comments

Najnowszy utwór Miley Cyrus „Flowers” bije rekordy oglądalności. Miley nigdy nie kryła się z tym, że jest miłośniczką konopi indyjskich. Wprawdzie od kilku lat nie pali już zioła i korzysta wyłącznie z CBD, ale wiele osób doszukuje się w tytule „Flowers” nawiązania do kwiatów konopi.

Początki kariery Miley Cyrus

Urodzona we Franklin w stanie Tennessee, Destiny Hope Cyrus często była nazywana przez rodziców „Smiley”, ponieważ niemal nieustannie się uśmiechała. Z czasem pominięto literę S i nazywano ją Miley. W 2008 roku artystka oficjalnie zmieniła swoje imię na Miley Ray Cyrus.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Córka Leticii „Tish” Jean Cyrus i piosenkarza country Billy’ego Raya Cyrusa, Miley od urodzenia miała talent. Poza pojawieniem się w serialu telewizyjnym Doc i Big Fish Tima Burtona, świat tak naprawdę nie poznał Miley aż do jej debiutanckiej głównej roli jako Miley Stewart i Hannah Montana w 2006 roku.

Program był hitem i utrzymywał popularność przez cały czas na antenie od 2006 do 2011 roku. Był to jeden z najwyżej ocenianych seriali w telewizji kablowej w tamtym czasie. Przez lata świat obserwował, jak Miley wyrasta na charyzmatyczną artystkę, której naturalna osobowość błyszczy w każdym odcinku.

Miley stawała się dorosła na naszych oczach, a gazety prześcigały się w wymyślaniu coraz bardziej chwytliwych nagłówków. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze kontrowersje – od osławionej okładki Vanity Fair po wyciekające zdjęcia w bieliźnie. Wszystkie oczy skierowane były na Cyrus, w tym także jej przyjaciół, którzy w końcu ujawnili wideo, które zmieniło sposób, w jaki postrzegaliśmy Miley.

Niesławny film z bongo

Był rok 2010 kiedy młody Cyrus wzbudziła zainteresowanie prasy po tym, jak TMZ dostało wideo pokazujące, jak Miley pali z bonga.

Wideo wyciekło 13 lat temu, wywołując jedną z jej najsłynniejszych kontrowersji. Do niedawna nie wiedzieliśmy, że Cyrus na filmie pali szałwię. Szałwia to jedna z wielu roślin nadających się do palenia, ale nie powoduje widocznych efektów, takich jak zaczerwienienie oczu czy rozszerzone źrenice. Jej działanie jest nieco podobne do trawki pod względem niekontrolowanego śmiechu, co dokładnie widzieliśmy na filmie.

Oryginalne wideo zostało opublikowane pięć dni po 18. urodzinach Miley, w którym stwierdziła, że miała lekki bad trip. Film doczekał się także kolejnych publikacji z okazji 10 i 11 rocznicy jego powstania.

Miley Cyrus Flowers

Najlepszy lek na ziemi

Buntownicza era Miley to czas od #FreeTheNipple po pamiętny występ z Robinem Thicke na gali MTV VMA 2013. W tamtym czasie nie miała dość trawki. W 2013 roku powiedziała magazynowi Rolling Stone, że marihuana jest „najlepszym narkotykiem na świecie”.  Na scenie zapaliła wiele jointów i blantów.

Miley wycofała się z używania marihuany w 2017 roku, kiedy jej album Younger Now był gotowy do wydania. Powiedziała wówczas, że podczas trasy koncertowej chce być „super czysta”. Kilka lat później znów zaczęła palić. Zaczęła się także udzielać w legalnym przemyśle konopi indyjskich w 2019 roku, kiedy zainwestowała w Lowell Herb Co. Było t po tym, jak podarowała producentowi Markowi Ronsonowi bukiet zioła.

„Sorry, we’re stoned”

Pod koniec 2019 roku Miley przeszła operację strun głosowych i przyznała się, że od tamtej pory powstrzymuje się od trawki i alkoholu. Jej matka, Tish, powiedziała w podcaście Chicks In The Office, że Miley używa CBD, który nie powoduje odurzenia, ale może złagodzić stres, niepokój i ból. Co zabawne, matka jest największą palaczką w klanie Cyrusów, ale zaczęła palić dopiero w wieku 42 lat, dzięki Miley.

„Jeszcze kilka lat temu nigdy nie pomyślałabym o paleniu trawki z rodziną, ale teraz to robię… Jest tak wiele korzyści z tego płynących.” — wyznała Tish

Chociaż Miley podobno już nie pali trawki, jej przygody i doświadczenia z marihuaną  na stałe wpisały się na karty historii popkultury.

Miley Cyrus „Flowers”

Nowy singiel Miley Cyrus „Flowers” pobił rekord Spotify w ciągu jednego tygodnia na platformie z ponad 96 milionami streamów, dzięki czemu „Flowers” stał się największym hitem piosenkarki w jej karierze. Sama piosenka brzmi, jakby Miley wypaliła trochę dobrego kusha, zanim doznała objawienia, introspektywnej realizacji. Kupuje sobie kwiaty…

Podobnie jak Miley, możemy kupować sobie kwiaty i to takie, które można palić, pisać nasze imiona na piasku, rozmawiać ze sobą godzinami i mówić rzeczy, których nie rozumiemy. Wygląda na to, że słuchacze jeszcze długo nie przestaną podążać za tym przesłaniem.


Źródło: herb.co, leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)