liście wachlarzowe
Rekreacja

Marihuana w Katarze – czy palenie zioła jest tam legalne?

Opublikowany: 1 grudnia, 2022 godz. 3:22 pm przez / No Comments

Mistrzostwa Świata w Katarze rozkręciły się na dobre. Po raz pierwszy w historii gospodarzem Mundialu jest kraj arabski, którego normy społeczne są raczej mało znane reszcie świata. Biorąc pod uwagę różnice kulturowe i związany z Mistrzostwami Świata napływ turystów można zastanawiać się, czy marihuana jest legalna w Katarze? Co z alkoholem?

Panuje ogólna dezinformacja dotycząca krajów arabskich

Spowodowana jest tym, że jeszcze 50 lat temu niewiele mówiło się o ich istnieniu, chociaż mają bogatą historię i kulturę. Przełom nastąpił, gdy w tych rejonach odkryto złoża ropy naftowej.


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Stygmatyzacja to kolejny czynnik, który nie zachęca do zdobywania wiedzy o kulturze muzułmańskiej. Wiele osób uważa, że ​​Półwysep Arabski to tylko wydmy i wielbłądy. Dziś wiemy, że Katar jest bardzo bogatym i rozwiniętym krajem, ale jego idee i prawa uważamy za radykalne i surowe.

Podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze alkohol nie jest sprzedawany ani na stadionach podczas meczów piłki nożnej ani dla turystów

Prawo Kataru stanowi, że tylko posiadacze koncesji na alkohol, którzy osiągnęli określony próg dochodów, mogą kupować napoje alkoholowe. Jest tylko jedna firma, która może sprzedawać i dystrybuować alkohol, a jest nią Qatar Distribution Company (QDC), spółka zależna Qatar Airways, której właścicielem jest rząd Kataru.

„Chociaż alkohol będzie dostępny dla tych, którzy chcą się napić w wyznaczonych miejscach, nie będzie on ogólnie dostępny na ulicach.” – powiedział dyrektor generalny Mistrzostw Świata w Katarze, Naser Al Khater

Ciekawe jest to, że można pić, ale nie w nadmiarze. Konsekwencje bycia pijanym na ulicy obejmują nawet więzienie i deportację. Uważa się, że alkohol prowokuje ludzi do łamania innych przepisów, w tym zasad dotyczących ubioru, czy zakazu stosunków pozamałżeńskich. Co ciekawe, homoseksualizm także jest karalny.

marihuana w Katarze

Marihuana w Katarze – lepiej być złapanym z ziołem niż alkoholem?

Większość krajów muzułmańskich od lat zobowiązuje się do niespożywania alkoholu. Tak nakazuje ich religia, która jest filarem prawa. Co ciekawe – marihuana została ominięta. Przez wiele lat w regionach arabskich spożywanie ekstraktów z marihuany, zwłaszcza haszyszu, było czymś zupełnie normalnym.

Kiedyś starsi spotykali się i palili haszysz. Obecnie – chociaż marihuana jest nielegalna – jest mniej demonizowana niż alkohol ze względu na jej związek z Arabami w przeszłości. W kwestii podejścia do marihuany z pewnością także młode pokolenia odgrywają istotną rolę.

Według miejscowych prawo zezwala na posiadanie marihuany, a osoby, które zostaną przyłapane, zwykle otrzymują ostrzeżenie. Z drugiej strony, według mediów, kary za posiadanie narkotyków nawet w niewielkich ilościach wahają się od kilku lat więzienia do kary śmierci. Miejscowi twierdzą jednak, że policja przymyka oko jeśli chodzi o trawkę. Czy także w przypadku turystów? Lepiej tego nie sprawdzać.


Źródło: hoj.life

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)