Rekreacja

Marihuana i mango – owoc podkręcający moc zioła?

Opublikowany: 14 września, 2022 godz. 10:06 am przez / No Comments

Mango jest owocem tropikalnym bogatym w błonnik i witaminy. Dojrzałe mango jest niezwykle smaczne i aromatyczne, a dodatkowo może sprawić, że haj po marihuanie będzie silniejszy. Co sprawia, że marihuana i mango współgrają ze sobą?

Czy mango zwiększa haj po marihuanie?

Wielu użytkowników marihuany deklaruje, że haj jest silniejszy jeśli przed paleniem zjedzą mango. Czy za tym twierdzeniem kryje się prawda i jakie jest możliwe naukowe wyjaśnienie związku między mango a konopiami?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Mango to owoc tropikalny, który kojarzony jest z relaksem. Po zjedzeniu dwóch kawałków owocu lub wypiciu szklanki koktajlu z mango poczujesz się bardziej zrelaksowany i wyluzowany. Mango samo w sobie nie daje jednak efektów psychodelicznych, ale jeśli jest stosowane w połączeniu z marihuaną, działanie uspokajające i psychodeliczne może być nasilone.

Co to oznacza? Możesz czuć silniejszy efekt palenia, gdy wcześniej zjesz mango, ale jest to zależne od indywidualnej tolerancji THC. Niektórzy ludzie nie odczują wzmacniającego działania mango, ponieważ ich organizmy mają wysoką tolerancję.

marihuana i mango

Marihuana i mango – wpływ na organizm

Niestety, póki co nie ma dowodów naukowych wyjaśniających, w jaki sposób mango i konopie w połączeniu wchodzą w interakcję z organizmem. Badania na ten temat są ograniczone.

Istnieje jednak powszechnie przyjęta teoria na ten temat mango zawiera jeden z najbardziej dominujących terpenów w marihuanie, mircen. Mircen z mango umożliwia THC łatwiejsze przejście przez barierę krew-mózg.

Mircen z mango i mircen z zioła działają razem, aby umożliwić przedostawanie się substancji zmieniających umysł do mózgu. Dostarczając więcej THC do mózgu, poczujesz intensywniejszy haj niż zwykle. To może wyjaśniać, dlaczego użytkownicy marihuany mają szybki, długotrwały i silniejszy haj po połączeniu mango i marihuany.

Jedzenie mango przed paleniem marihuany

Pierwsze pytanie, jakie się teraz nasuwa, to ile mango trzeba zjeść żeby zwiększyć haj? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórym wystarczy jeden owoc lub dwa, a inni będą potrzebowali więcej. Wszystko zależy od tolerancji THC i zawartości mircenu. Mango nie zawiera go zbyt wiele dlatego doświadczeni palacze będą musieli zjeść sporo owoców.

Co warto podkreślić, zjedzenie mango przed paleniem zioła nie zadziała dla wszystkich. Jeśli to nie działa na Ciebie, daj spokój i po prostu poszukaj silniejszych odmian marihuany. Nie ma sensu w jedzeniu na siłę i wypychaniu żołądka owocami mango.

Ile czasu po zjedzeniu mango trzeba odczekać zanim zapali się zioło?

Czas potrzebny organizmowi na wydobycie mircenu z mango w układzie pokarmowym jest indywidualny w przypadku każdej osoby. Rozważ zjedzenie mango na około 1-2 godziny przed sesją palenia. W przypadku osób o szybszym metabolizmie powinna wystarczyć godzina. Trudno to jednoznacznie określić, ale metodą prób i błędów w końcu dojdziesz do perfekcji.

Świeże mango, sok, czy koktajl?

Świeże dojrzałe mango jest bogatsze w mircen niż suszone. Oznacza to, że lepiej jeść świeże mango, jeśli chcesz zwiększyć haj. Koktajle z mango są równie dobre.

Suszone mango może sprawić, że poczujesz silniejszy efekt, ale nie taki jak po świeżym mango. Proces suszenia niszczy terpeny zawarte w mango, podobnie jak w przypadku kwiatów konopi. Lepiej jeść świeże, dojrzałe owoce mango lub wypić sok.

Marihuana i mango – podsumowanie

Spożywanie mango przed paleniem zioła wzmocni jego działanie, ale związek między mango a THC nie został jeszcze naukowo udowodniony. Jeśli chcesz zwiększyć haj godzinę lub dwie przed paleniem sięgnij po świeże owoce mango lub sok. Są bogatsze w mircen niż suszone mango, więc możesz oczekiwać lepszego efektu palenia. Pamiętaj jednak, że połączenie mango i marihuany nie gwarantuje silniejszego haju. W takim przypadku po prostu kup odmiany zapewniające bardzo euforyczne efekty.


Źródło: thelodgecannabis.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)