Rekreacja

Marihuana a związek – liść niezgody

Opublikowany: 28 grudnia, 2022 godz. 11:17 am przez / No Comments

Bycie w związku nie zawsze jest łatwe i nie istnieje jeden skuteczny scenariusz na rozwiązywanie wszystkich problemów. W pewnym momencie także marihuana może stanowić jeden z nich bo partner/ka prosi o zaprzestanie palenia, a wtedy niejednokrotnie związek wchodzi w fazę kryzysu i kłótni.

Jeśli chodzi o relacje to nie zawsze jest tak łatwo po prostu zerwać. Trudno jest odejść i zakończyć coś, w co zainwestowało się mnóstwo czasu i energii. Oczywiście, jeśli masz za sobą tylko dwie randki i ta osoba, z którą się spotykasz, prosi cię o rzucenie palenia, sprawa jest prosta. Co jednak,  gdy partner, z którym byłeś, nagle zmienił front i nie uważa już, że twoje palenie jest słodkie i ujmujące?


SZUKASZ LEKARZA KONOPNEGO?
ZNAJDZIESZ GO NA

anandamed.pl

Kwalifikacja do terapii od 50 zł
E-RECEPTA od 100 zł
Konsultacja od 150 zł


Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa!

Brzmi prosto, ale wbrew pozorom prowadzenie rozmów na temat palenia zioła to długi proces. Przede wszystkim dowiedz się, dlaczego twoja druga połówka zmieniła zdanie. Rzadko zdarza się żeby takie zmiany następowały nagle, pod wpływem impulsu. Z reguły o pewnych sprawach myśli się od dłuższego czasu. Ważne jest to, aby dowiedzieć się, co spowodowało zmianę frontu. Być może marihuana negatywnie wpływa na jakość wspólnie spędzanego czasu?

Wynegocjuj nowe zasady

Czyżby nadszedł czas, aby wynegocjować nowe granice dotyczące palenia trawki? Palisz przed randką? Być może należy przejść na palenie po zakończeniu randki? Zioło może negatywnie wpływać na cenne chwile w związku, a ty możesz tego nie widzieć. Co jeśli palenie sprawia, że jesteś mniej obecny podczas spotkania ze swoją drugą połówką?

Z pewnością da się dojść do kompromisu. Trzeba go tylko znaleźć! Nikt nie mówi, że to będzie, ale z pewnością warte, jeśli będzie oznaczało więcej przyjemnie spędzonego czasu z ukochaną osobą.

Wydaje ci się, że marihuana to problem, a może to złe nawyki negatywnie wpływają na związek?

W przypadku długotrwałego palenia marihuany pewne nawyki mogą zacząć wymykać się spod kontroli. Z czasem niektórzy nawet wyjście na papierosa zamieniają na wypalenie jointa wmawiając sobie, że zioło jest niezbędne by ogarnąć ważne sprawy, czy podjąć trudne decyzje.

Być może nadszedł czas, aby bardziej świadomie podchodzić do palenia marihuany, w tym decydować, jak i kiedy marihuana najlepiej ci służy. Chodzi o dopasowanie marihuany do twojego stylu życia, a nie życia do przerw na palenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że marihuana towarzyszy ci częściej w ciągu dnia, niż twój partner jest w stanie zaakceptować.

W prawo, albo w lewo

Najczęściej rozmowa przynosi pożądany efekt i udaje się wyjaśnić w czym tkwi problem, dojść do kompromisu, ale czasem – wręcz przeciwnie. Jeśli twój partner nie chce, abyś palił trawkę, a trawka jest integralną częścią twojego życia, gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia, być może nadszedł czas, aby powiedzieć „adiós”.

Marihuana wykracza daleko poza rekreację, ponieważ wielu z nas używa jej do celów leczniczych. Jeśli marihuana pozytywnie wpływa na twoje zdrowie i samopoczucie, a partner tego nie widzi albo nie akceptuje, może to oznaczać różnicę wartości i poglądów, których po prostu nie da się pogodzić.

Nie możecie dojść do kompromisu? Podejmij decyzję i ruszaj w drogę. Niekoniecznie będzie to łatwa droga, ale jest to droga, która doprowadzi cię do samoakceptacji, a nawet do nowego partnera, który nie będzie ci suszyć głowy o palenie trawki.


Źródło: leafly.com

Sandra Jurkiewicz
Latest posts by Sandra Jurkiewicz (see all)